Rozwiązania inteligentne w kuchni

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Rozwiązania inteligentne w kuchni

Post autor: Onstek »

Robie remont kuchni. Wszystko od nowa bedzie robione. Wymyslilem sobie oswietlenie ledowe pod szafkami górnymi i przy podlodze. Chcialbym aby włączały sie przez jakąś czujke ruchu umieszczoną zaraz przy pierwszej szafce na dole przy podlodze. Wchodze do kuchni i ruch nogi załącza oswietlenie w szafkach. Jednak chcialbym aby to samo oswietlenie mozna bylo wlaczac i wylaczac na stale z aplikacji i wlacznika dotykowego na scianie gdy zajdzie taka potrzeba. Co konkretnie musze kupić by cos takiego stworzyc... O ile da sie cos takiego stworzyc... Chcialbym tez aby oswietlenie załączało sie automatycznie tylko po zmroku a nie caly czas np w ciagu dnia gdy jest widno. W ciagu dnia to tylko z panelu np dotykowy wlacznik. Za wszelkie porady bede bardzo wdzieczny.
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Rozwiązania inteligentne w kuchni

Post autor: niewazne »

U mnie z wyłącznika do oświetlenia podszafkowego zrezygnowałem (przez jakiś czas był pod szafką). Jak nie jest wykrywany ruch (np. stoję i coś kroję), a chcę zapalone oświetlenie podszafkowe, to zapalam (choć minimalnie) oświetlenie sufitowe - wtedy podszafkowe nie gaśnie. Sprawdza się.
Konkretnie mam to tak ustawione: W dzień ruch zapala światło podszafkowe na 100 %, w nocy na 1% (noc = domownicy śpią). Zapalenie światła górnego (choćby minimalnie), niezależnie od pory dnia zapala światło podszafkowe na 100%. Gdy w dzień nie ma ruchu, ale jest ciemnawo, to światło podszafkowe świeci się na 30%. Czujnik ruchu jest radarowy za cokołem mebli.
Jak to na eWeLink ogarnąć nie wiem, bo z Fibaro korzystam, ale pokazuję jak to mam u siebie zrealizowane tylko z jednym wyłącznikiem na całą kuchnię (no, z dwoma, bo jest zdublowany na drugim końcu kuchni).
http://hftsem.com.pl/sterowniki-plc-dzi ... wanie-plc/

Na tej stronie poczytasz sobie o sterownikach plc które warto jest wprowadzić.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Rozwiązania inteligentne w kuchni

Post autor: Anita »

Inteligentne rozwiązania sprawdzają się nie tylko w kuchni ale i całym domu. Mój mąż jest w trakcie "budowy" takiego systemu. W kuchni mam oświetlenie pod szafkowe, które włączam ruchem ręki. Wybierając AGD postawiłam również na okap przyścienny Solgaz OTG-60, który również można uruchomić gestem. Jest to mega wygodne rozwiązanie zwłaszcza gdy na początku gotowania zapomni się go włączyć, a później ma się już brudne ręce.
ODPOWIEDZ