Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Dorota40 »

Znam 2 osoby, które zmarły na covid, a ja z powodu astmy jestem w grupie największego ryzyka :(
Mam w tym miesiącu wyznaczoną wizytę u alergologa jednak jak mam iść jak w poczekalni większość kicha i prycha? Co robić, olać wizytę i czekać aż pandemia wyhamuje?
Czas i tak upłynie.
Pan Strach
Morek
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 10, 2021 8:42 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Morek »

Hm, faktycznie nie fajnie.. Też mam stracha przed wirusem, a jak wiadomo w przychodnianych poczekalniach warunki do zarażenia się są wprost idealne ;)
Nie wiem na jakim etapie leczenia jesteś, ale jeśli nie bierzesz zastrzyków odczulających tylko wizyta polega na sprawdzeniu ogólnego stanu zdrowia i wypisaniu recepty to może umów sie na wizytę online poprzez tą stronę https://kataloglekarzy.telemedi.com/specjalizacja
Na czasy koronawirusa to całkowicie bezpieczne rozwiązanie w uzyskaniu pomocy lekarskiej :)
tinaK
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw paź 31, 2013 8:01 pm

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: tinaK »

Można po takiej wizycie zrobić sobie test ta covid i dzięki temu szybko można się przekonać czy jesteśmy zarażeni czy też nie. Przemyślcie takie rozwiązanie bardzo dokładnie. Tutaj https://testujemy.org macie namiar na miejsca, gdzie można wykonać taki test. Jest to niezwykle ważne, aby zadbać o swoje zdrowie.
kalinka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:17 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: kalinka »

Koniecznie poczytaj też o nutridrinkach. Te produkty spotyka się obecnie coraz częściej na polskim rynku. Na przykład w DOZ możesz kupić nutridrinki Fresubin i Nutrica w najlepszych cenach na rynku. To świetne rozwiązanie przy braku apetytu - na przykład spowodowanym chorobą taką jak covid.
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Gemma »

Może warto się zaszczepić? Osoby zaszczepione raczej unikaja respiratora. Wydaje mi się to najrozsądniejsza opcja.
Yosia
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 27, 2016 11:45 am
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Yosia »

a jesteś w ciąży ? bo jeżeli tak to na pewno warto pomyśleć o badaniach prenatalnych, aby dokładnie przebadać czy dziecko nie jest obciążone żadnymi chorobami genetycznymi. Jeżeli nie masz żadnego sprawdzonego lekarza, to poczytaj na temat dr Wioletta Rozmus-Warcholińska, babka jest najlepsza w tej branży. Warto jej zaufać. Przyjmuje dwa razy w tygodniu na ul Kozielewskiego 9 w Częstochowie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Hyorin »

Gemma pisze: pn mar 21, 2022 8:59 am Może warto się zaszczepić? Osoby zaszczepione raczej unikaja respiratora. Wydaje mi się to najrozsądniejsza opcja.
Szczepienie nie zawsze jest dobre, zwłaszcza przy zakrzepicy
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: dzoana »

Pandemia się skończyła więc nie ma czego się bać. Lepiej regularnie chodzić do lekarza i być zdrowym. Ostatnio coraz częściej mówi się o boreliozie: https://www.nowafarmacja.pl/blog/boreli ... i-leczenie . Czy wiecie cokolwiek o tej chorobie?
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: Leosia »

Gemma pisze: pn mar 21, 2022 8:59 am Może warto się zaszczepić? Osoby zaszczepione raczej unikaja respiratora. Wydaje mi się to najrozsądniejsza opcja.
Tez tak uważam , tym bardziej ,że statystyki właśnie rzucają nieco informacji na ten temat.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Boję się covidu a muszę iść do przychodni

Post autor: asieczek »

jeśli tak jak ja korzystacie z ewizyt do przedłużania recept to polecam wam med24, bardzo wygodna forma - zwłaszcza jeśli macie leki ktore bierzecie na stałe. ja tak mam i dla mnie to totalny gamechanger :)
ODPOWIEDZ