Kominek w salonie

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Kominek w salonie

Post autor: Karmina »

Kominek w salonie - tak czy nie? Jeśli tak, to jakie są wasze aranżacje? Zastanawiam się czy robić.
Pan Strach
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Kominek w salonie

Post autor: Onstek »

To zależy od wkładu. Jeśli kupisz porządny wkład nie ma problemu z brudnymi ścianami. Mam duży kominek narożny z nadmuchami i ściany są czyste, nie palę codziennie, ale dosyć często dla klimatu zwłaszcza jak są duże mrozy, jest niezastąpiony ;)

Polecam szczególnie taki kominek z nadmuchem powietrza.

Na stronie jest opisane, jak taka instalacja działa. Rozwiązanie jest bardzo tanie oraz sprawdzi się jako dodatkowe, ewentualnie docelowe ogrzewanie domu.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Kominek w salonie

Post autor: Zuzzanna »

Super sprawa, kominek daje klimat i miłe ciepełko :) Moja cała rodzina uwielbia nasz kominek, w zimne dni sporo czasu spędzamy w salonie grzejąc stópki w pobliżu kominka :D Od razu wam powiem, że warto wybrać kominek z płaszczem wodnym, bo dzięki temu możecie ogrzać cały dom, nie tylko salon. Co do konkretów to odsyłam was do firmy specjalizującej się w kominkach - https://taniekominy.pl/kontakt Maja dobre, wydajne i solidne wkłady kominkowe, pomogą wam wybrać najlepszy dla was wkład.
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Kominek w salonie

Post autor: Ewa G. »

O klasycznym kominku nie mogę się wypowiedzieć bo go nie mam, ale mogę powiedzieć kilka słów o biokominku, który zakupiłam w sklepie https://www.galeriakominkow.pl/produkty/biokominki.html Jest to naprawdę fajna opcja dla ludzi, którzy np. mieszkają w bloku, gdzie nie ma instalacji kominkowej, a marzy im się namiastka atmosfery wnętrza z kominkiem. Biokominek daje taką atmosferę a co fajne, daje też realne ciepło palącego się ognia (dzięki biopaliwu), nie dymi, nie kopci ścian i nie śmierdzi :) Ja jestem zadowolona z efektu :)
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Kominek w salonie

Post autor: Jolanta »

Niepowtarzalny blask, przytulne ciepło i ten magiczny klimat tworzony przez migające płomienie i trzask palonego drewna. O kominku w salonie na pewno marzy wielu z nas, ale czy wiecie, że nie musi być to tylko marzenie? Istnieje wiele modeli kominków, które można wbudować do niemal każdego wnętrza. Są solidne, eleganckie, funkcjonalne, mogą być niewielkie, bądź pokaźnych rozmiarów. Zanim wybierzecie się do konkretnego sklepu warto poczytać, chociażby pomocne artykuły umieszczone na portalu https://remar.pl/k/dom/ Znajdziecie tu nie tylko wpis o kominkach, ale ogólnie aranżacji wnętrz budowy, kupna nieruchomości i in.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Kominek w salonie

Post autor: duser »

Salon jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. To w nim przyjmujemy gości, więc warto zadbać, żeby pomieszczenie to było przytulne. Wydaje mi się, że w moim przypadku skórzany wypoczynek jak te ze strony: gama-sklep.com.pl/a/627-komplety-wypoczynkowe-skorzane będzie dobrym rozwiązaniem. A Wy co o tym myślicie?
ODPOWIEDZ