Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: siedemosiemdwa »

W sieci jest teraz mnóstwo inspiracji, z których można czerpać, a sklepy z meblami i dodatkami do wnętrz mają tak bogatą ofertę, że bez trudu można sobie samodzielnie urządzić dom, nie wydawałabym kasy na projektanta, no chyba, że komuś marzą się naprawdę nietypowe rozwiązania i wie, że sam sobie z tym nie poradzi.
Pan Strach
todayistonight
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 04, 2013 3:25 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: todayistonight »

Mimo że nie skreślałabym od razu projektanta, warto też dodać, że poza inspiracjami - dostępnymi choćby na stronie większości producentów farb czy mebli, blogach lifestyle'owych itp., jest też wiele narzędzi ułatwiających samodzielny projekt domu. Ja miałam problem z odpowiednią wizualizacją koloru ścian i zamiast używać do tego skomplikowanych programów, jakie zaproponowałby mi projektant, użyłam po prostu kreatora wnętrz dostępnego na stronie Śnieżki, na której farby się zdecydowałam (sniezka.pl/pl/kreator-wnetrz/wybor-pomieszczenia. Kreator się sprawdził, farba na szczęście też :)
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: Kobite »

Powiem Ci tak jeśli ktoś ma zmysł projektowania i do tego nutkę kreatywności to na pewno można sobie samemu zaprojektować ciekawe wnętrza. Natomiast nie każdy ma takie predyspozycje i nie każdy się do tego nadaje. Moim zdaniem najlepiej jest skorzystać w takiej sytuacji z profesjonalnego biura znajomy prowadzi i mogę powiedzieć, że wszystko jest bardzo fajnie. Mają portfolio więc spokojnie można się po nie zgłosić i to co widziałem to cóż ... marzenia, moze kiedyś będzie mnie stać o ile sami projektanci tak naprawdę nie kosztują dużo, to kiedy chce się zaprojektować coś naprawdę szałowego trzeba mieć troszkę więcej zaskórniaków niż mamy my. W każdym razie na pewno, dla efektu końcowego warto.
Ostatnio zmieniony ndz maja 04, 2014 11:59 am przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: katarynka »

Na twoim miejscu, jeżeli nie znam się zbytnio na rzeczy, poświęciłabym trochę pieniędzy na porady profesjonalnego projektanta, który zna się na rzeczy. Szkoda by było, gdyby podczas budowy coś poszło nie tak, więc lepiej dmuchać na zimne.
Jarocki
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pt mar 28, 2014 3:00 am

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: Jarocki »

Najlepszym źródłem inspiracji są strony producentów mebli. U jednego z nich, mianowicie Bizzarto - natchnął mnie pomysł mebli modułowych. To rozwiązanie jest o tyle fajne, że można co jakiś czas na nowo aranżować wnętrze. Ja to lubię. :)
ddarecki36
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: pt lip 11, 2014 11:56 am
Kontaktowanie:

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: ddarecki36 »

w sumie dobra opcja z zatrudnieniem studenta ostatniego roku architektury ;) Remontuję pokój i mam małą wizję twgo wszystkiego ale wiem ,ze to wszystko powinno mieć odpowiednie rozmieszczenie ,układ itd.
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: Klara23 »

Ja uważam, że mimo mnóstwa inspiracji np. w internecie, czy ogromnego wyboru w sklepach nie każdy umie sobie ładnie urządzić dom i mieszkanie, dlatego jeśli mamy pieniądze to fajnie zatrudnić projektanta. Jeszcze lepiej skorzystać z firmy kompleksowej- takiej która wykona i projekt i meble- w końcu często robimy np. kuchnię na wymiar.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: kalioppe »

Dla zabieganych to pewnie dobra opcja. Dużo czasu można oszczędzić.
Ja mimo wszystko bym się nie zdecydowała :)
Klara23
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pn lip 15, 2013 10:50 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: Klara23 »

Dlaczego nie?
Oszczędzamy przez to nie tylko czas, ale przede wszystkim nerwy! :)
Moim zdaniem to dobry pomysł.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: siedemosiemdwa »

Mimo wszystko, uważam, że nawet przy naszych dużych możliwościach finansowych lepiej jest zrobić to samemu - zawsze wtedy będziemy mieli większą satysfkację i będziemy mogli być dumni z tego co sami stworzyliśmy.
ODPOWIEDZ