Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: kapitalna »

Cześć. Dostałam już klucze do naszego domu, lecz posiada on gołe, białe ściany i nic więcej. Mam do Was pytanie czy warto zatrudniać projektanta i na czym w zasadzie polegają jego obowiązki, czy może lepiej się samej tym zająć? (dodam, że nie mam doświadczenia) . Role grają również pieniądze, także byłabym wdzięczna za informacje dotyczące fachowców od aranżacji. Pozdrawiam
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

kapitalna pisze:Cześć. Dostałam już klucze do naszego domu, lecz posiada on gołe, białe ściany i nic więcej. Mam do Was pytanie czy warto zatrudniać projektanta i na czym w zasadzie polegają jego obowiązki, czy może lepiej się samej tym zająć? (dodam, że nie mam doświadczenia) . Role grają również pieniądze, także byłabym wdzięczna za informacje dotyczące fachowców od aranżacji. Pozdrawiam

Jeśli nie masz doświadczenia w samodzielnym projektowaniu aranżacji wnętrz i nie masz czasu się tym zajmować to zatrudnienie osoby kompetentnej będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak może warto poświęcić trochę czasu na samodzielne urządzenie mieszkania? Niektórzy lubią zajmować się takimi rzeczami, znają się na doborze materiałów, kolorów, po prostu to 'czują'. Jeśli jednak już teraz wiesz, że to zadania nie dla Ciebie - projektant wnętrz przyda się jak najbardziej.
francik
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: wt lip 16, 2013 9:47 am

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: francik »

jeżeli masz troszkę czasu i odrobinę inwencji twórczej to wydaje mi się, że warto samemu urządzić swój domek bo jest on na całe życie
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: anija35 »

Ja swoje mieszkania projektowałam po jednym pomieszczeniu ale pomału i do przodu, i całość mieszkania idealnie tak jak wymarzyłam sobie. Korzystałam z firmy fawre bardzo fajna.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: kapitalna »

francik pisze:jeżeli masz troszkę czasu i odrobinę inwencji twórczej to wydaje mi się, że warto samemu urządzić swój domek bo jest on na całe życie
Z czasem to nie było by problemu, ale właśnie z inwencją twórczą już trochę gorzej. I boję się, że wpakuję mnóstwo kasy w coś co ostatecznie będzie brzydko wyglądać.

anija35 pisze:Ja swoje mieszkania projektowałam po jednym pomieszczeniu ale pomału i do przodu, i całość mieszkania idealnie tak jak wymarzyłam sobie. Korzystałam z firmy fawre bardzo fajna.
Co to za firma i dlaczego jest bardzo fajna?
anija35
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: wt lip 16, 2013 11:55 am

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: anija35 »

Bardzo fajna, miałam na myśli bardzo wiele rzeczy, między innymi to, że od dawna są na naszym rynku i mają duże doświadczenie w tym co robią. Zajmują się kompleksowym zabudowaniem mebli z różnego gatunku drzewa, tworzywa a także różnego wzornictwa pod indywidualny styl. Dzięki ich pomocy, uzyskasz efekt mieszkania indywidualny ( jedyny w takim rodzaju). Mają nowoczesne maszyny i własne zakłady produkcyjne, dbają o każdy szczegół.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: yettie »

W maszynach bardzo często wykorzystywane są przemysłowe systemy wizyjne - pepperl-fuchspl/poland/pl/classid_1925.htm , które spełniają wiele obowiązków maszyn dotyczących przetwarzania obrazu. Jest to skomplikowana i najważniejsza technologia wykrywania.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: katarynka »

Jeśli budżet jest ograniczony, to może warto zwrócić się do studentów ostatniego roku projektowania wnętrz :)
todayistonight
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 04, 2013 3:25 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: todayistonight »

Jeśli nie jesteś pewna swoich pomysłów i swojego zmysłu estetycznego, a możesz sobie pozwolić na projektanta, to faktycznie może być lepsze rozwiązanie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Nowy dom - projektant czy samodzielnie?

Post autor: kalioppe »

Moim zdaniem urządzanie wnętrza to czyta przyjemność. Tym bardziej w przypadku nowych mieszkań czy domów prosto od dewelopera. Dzisiaj projekty są tak intuicyjne, o na przykład te, które oferuje Modernbud, że komponowanie wystroju naprawdę nie powinno sprawić trudności.
Wszystko to kwestia gustu i indywidualnych upodobań, a o tych jak wiadomo się nie dyskutuje :)
ODPOWIEDZ