Podcięcia wentylacyjne w drzwiach

Stylowe dekoracje do wnętrz domowych.
Od serwetek, obrusów, świeczników, firanek po większe domowe dekoracje do domu, mieszkania i wnętrz loftowych. Dekoracje nowoczesne, tradycyjne, w stylu retro, vintage i z nutką pomysłów z mroźnej Skandynawii. Pomysł na piękne wnętrze.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Podcięcia wentylacyjne w drzwiach

Post autor: Onstek »

PODCIĘCIA WENTYLACYJNE - czy ktos z Was zrezygnował z tych podcięć w drzwiach do sypialni mając went.mechaniczną? Chciałabym wyciszyc sypialnie na noc i zastanawiam się czy przy zamkniętych drzwiach wystarczy na te parę godzin np. kilkumilimetrowy prześwit przy podłodze zamiast tulei lub podcięć?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Podcięcia wentylacyjne w drzwiach

Post autor: niewazne »

Sam się zastanawiam. W sobotę przeglądałem sobie drzwi w Leroy Merlin ( porównywałem sobie ceny w wielu miejscach i właśnie tam zamierzam zamówić drzwi wewnętrzne - konkretnie model na fotografii poniżej, nie zamierzam przepłącać) i gościu w sklepie mówił że przy rekuperacji zaleca się podcięcia wszędzie. Zdecydowałem się wstępnie na łazienki ale nie wiem czy nie dać wszędzie. Prawdopodobnie dam wszędzie, szczególnie, ze koszt wykonania takiego podcięcia jest bardzo niski.

Jeśli nie masz w każdym pomieszczeniu nawiewu i wywiewu to ponoć musisz zrobić podciecia bo są one niezbędnymi elemtami rekuperacji i bez nich system nie będzie działał prawidłowo. Nie nastąpi wymiana powietrza. Ciekawi mnie jak to wyglada w praktyce bo jak na razie jestem pierwszą osobą, która montuje rekuperację wśród znajomych.
Obrazek
Gemma
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: pt mar 18, 2016 9:42 am

Re: Podcięcia wentylacyjne w drzwiach

Post autor: Gemma »

Fajne zdjęcie, skąd te chockery? Chciałabym takie kupić do siebie do kuchni, ale w Ikei nie było niczego ciekawego.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Podcięcia wentylacyjne w drzwiach

Post autor: Fifi34 »

W sypialni nie mam takich podcięć. Ale w łazienkach już tak. Myślę, że wszystko zależy od indywidualnych warunków i najlepiej jest skonsultować się z firmą, która ma w ofercie drzwi wewnętrzne i po prostu wie jak robić to dobrze. Nie wiem skąd jesteś, ale w Białymstoku jest firma Insolut. Kompleksowo obsługują inwestycje związane ze stolarką. W temacie podcięć też będą mogli pomóc.
ODPOWIEDZ