Solgaz w kuchni

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Solgaz w kuchni

Post autor: scesny »

Miał ktoś styczność z płytami gazowymi Solgaz? Wyglądają ciekawie. Jak na gazówkę, to zaskakujące, bo nie mają właściwie palnika. Zasada działania jest zupełnie inna. Ciekawe jak to się sprawdza w działaniu.
Pan Strach
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Anita »

Mam do czynienia z płytą gazową "gaz pod szkłem" Solgaz. Mam w kuchni płytę Optimex 4+1 i jestem z niej bardzo zadowolona. Moim zdaniem jej użytkowanie jest bezpieczniejsze niż tradycyjnych kuchenek i na pewno bardziej oszczędne w zużyciu gazu.
rados
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:10 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: rados »

Optimex to ta starsza wersja. Poprzednia. teraz to na topie jest ich Inova. Powiem, ze robi wrażenie. Wygląd nie dużo się zmienił, chociaż maja chyba wieksze palniki. Ale to co jest pod szkłem robi największe wrażenie. I ta cisza. W końcu wymyślili system zapalania tych palników pod spodem, który nie cyka :)
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Anita »

Dokładnie o poprzednia wersja z ich innowacyjnym rozwiązaniem. Może i ta nowsza jest cicha ale wiesz mi to zupełnie nie przeszkadza. Może trochę z racji przyzwyczajenia ale i też poprzednia wolnostojącą kuchenka z piekarnikiem jaką posiadałam nie była cichutka. Teraz się cieszę bo sprzęt w zabudowie zupełnie inaczej się prezentuje i co najważniejsze nie musiałam do tej kuchenki zmieniać swych ulubionych garnków.
Inia15
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:46 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Inia15 »

Kuchenka gazowa wyglądająca jak indukcja, żartujecie? Nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu i szczerze powiedziawszy nigdy bym nie zwróciła na taką kuchenkę swej uwagi zaliczając je do indukcyjnej właśnie, a ja indukcyjnej w swym domu nie mogę zastosować.
Paulika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:51 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Paulika »

W mojej kuchni mam Innove czyli kuchenkę ich ostatniego projektu. Jestem z niej bardzo zadowolona. Łatwo opanowałam korzystanie z niej i bardzo sobie chwalę to dodatkowe pole grzewcze, które jest przydatne gdy się ma dzieci.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Anita »

Inia15 pisze: śr kwie 13, 2022 8:47 pm Kuchenka gazowa wyglądająca jak indukcja, żartujecie? Nigdy nie słyszałam o takim rozwiązaniu i szczerze powiedziawszy nigdy bym nie zwróciła na taką kuchenkę swej uwagi zaliczając je do indukcyjnej właśnie, a ja indukcyjnej w swym domu nie mogę zastosować.
Dokładnie to kuchenka gazowa. Co niektórzy uważają, że płyty gazowe to przeżytek, a tu proszę nie dość, że inna niż wszystkie to i w pięknym wydaniu.
Inia15
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 8:46 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Inia15 »

Anita pisze: pt kwie 15, 2022 10:15 am Dokładnie to kuchenka gazowa. Co niektórzy uważają, że płyty gazowe to przeżytek, a tu proszę nie dość, że inna niż wszystkie to i w pięknym wydaniu.
Nadal jestem pod wielkim wrażeniem tego odkrycia. Mam w planach, że przy najbliższej wizycie w jakimś sklepi agd poszukać ją na ekspozycji by lepiej się jej przyjrzeć. Mam nadzieję, że ją znajdę.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: Anita »

Inia15 pisze: sob kwie 16, 2022 7:31 pm Nadal jestem pod wielkim wrażeniem tego odkrycia. Mam w planach, że przy najbliższej wizycie w jakimś sklepi agd poszukać ją na ekspozycji by lepiej się jej przyjrzeć. Mam nadzieję, że ją znajdę.
Obejrzyj koniecznie i podziel się wrażeniami. Naprawdę jej użytkowanie to dużo plusów, a wśród nich to, że nie musisz do niej zmieniać swych ulubionych garnków.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Solgaz w kuchni

Post autor: scesny »

No dla mnie to też wielkie odkrycie i zaskoczenie. Design, funkcjonalność. Coś zupełnie innego. A największym zaskoczeniem było to, jak się dowiedziałem, że do produkt i patent krajowy.
ODPOWIEDZ