Podlewanie ogrodu

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kalicka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Podlewanie ogrodu

Post autor: Kalicka »

Jakie macie sposoby na tanie podlewanie ogrodu? Studnia głebinowa? Zbieranie deszczówki? Jak to sprawnie zaplanować?
Pan Strach
lukii
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: lukii »

To wszystko zależy od warunków na działce. Jak głęboko jest woda? Jaka jest powierzchnia dachu (ile deszczówki jesteś w stanie zebrać)?
My u siebie mamy studnię głębinową, kupiliśmy pompę IBO Italy, bardzo dobry stosunek ceny do jakości, sprawdza się świetnie.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: żiżka »

O tak, zdecydowanie deszczówka to dobry pomysł, my mamy duży zbiornik i gromadzimy wodę, bardzo dobrze się to sprawdza w praktyce a my mamy oszczędności. Tu znajdziecie konkrety co do zbiornika https://www.szambobetonowe24.pl/zbiorniki-na-deszczowke Firma Pablox - wykonawca certyfikowanych zbiorników betonowych gwarantuje produkty solidne i szczelne, daje na nie 5 lat gwarancji i dostarcza na terenie całej Polski szybko i sprawnie, u mnie zbiornik był na miejscu w ciągu czterech dni roboczych.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Zuzzanna »

Zgadza się, woda jest coraz droższa i żeby dobrze zadbać o ogród i oszczędzić to warto kupić zbiornik na deszczówkę, ja też mam i bardzo go sobie chwalę. Zerknijcie tu sobie na ofertę firmy JESBET Szamba Online https://szambaonline.pl/zbiorniki-na-deszczowke mój betonowy zbiornik na deszczówkę właśnie od nich pochodzi i sprawdza sie w 100 %, jest solidny, wytrzymały i szczelny, to bardzo praktyczne rozwiązanie.
Kalicka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Kalicka »

Zdecydowaliśmy się na zbiornik na deszczówkę, wkopiemy go w ziemię, chyba około 3m3 wystarczy, do tego pompa zatapialna? Czy one w ogóle współpracują z wężami, zraszaczami itp?
Ostatnio zmieniony pn maja 30, 2022 9:43 am przez Kalicka, łącznie zmieniany 1 raz.
lukii
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: lukii »

Tak, bez problemu, jak się zdecydujesz na tę pompę z IBO to możesz być o to spokojna, bez względu na to, czy użyjesz beczki czy większego zbiornika. Do zbiornika z deszczówką najlepsza będzie pompa zatapialna IBO Multi IP
Kalicka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Kalicka »

Dzięki za odpowiedz. O to własnie mi chodzi. Gdzie najlepiej kupić taką pompę, żeby sklep był pewny i nie było problemu z gwarancją i żeby mi jeszcze doradzili jakiś osprzęt czy co tam potrzeba. Chciałabym wszystko w jednym miejscu zamówić.
lukii
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: lukii »

W Dambacie na pewno podpowiedzą i doradzą i bez problemu kupisz u nich wszystko w jednym miejscu.
Kalicka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 13, 2022 7:48 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Kalicka »

Zamówiłam, pompę już przysłali, zdecydowaliśmy się na IBO Multi IP, bardzo dobrze działa
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Arek454 »

Szukając dobrej jakości akcesoriów i narzędzi ogrodowych, które pomogą Wam skutecznie zadbać o swój piękny ogród i jego odpowiedni stan to na pewno warto wziąć pod uwagę sklep e-SaS u których będziecie mogli znaleźć takie propozycje jak specjalne węże ogrodowe https://www.e-sas.pl/weze-ogrodowe/2-a006-0801.W tym ja kupiłem GARDENA COMFORT FLEX 1/2 50M 18039-20 i do tego wyposażony jest w profil Power Grip, który gwarantuje optymalne połączenie węża i złączki. Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ