Podlewanie ogrodu

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: designerka »

Jest susza. Niestety z roku na rok sytuacja jest coraz gorsza. Coraz więcej miast zabrania podlewania. póki co za granicą, ale zaraz także w Polsce.
Pan Strach
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: Leosia »

Kalicka pisze: śr kwie 27, 2022 10:04 am Jakie macie sposoby na tanie podlewanie ogrodu? Studnia głebinowa? Zbieranie deszczówki? Jak to sprawnie zaplanować?
Myślę ,że obydwa rozwiązania należałoby wziąć pod uwagę. Skupię się jednak na studni głębinowej. Pierwsza sprawa to trzeba dostać się do odpowiednich pokładów wody a druga sprawa to wydostanie tej wody na powierzchnie, czasami z bardzo dużych głębokości. Do tego służą specjalne pompy membranowe do wody, które charakteryzują się dość niską wydajnością co do ilości "wyciągniętej" wody ale za to potrafią ja wydobyć aż z głębokości 60 m.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: dzoana »

Jeśli interesujecie się roślinami to powinniście też poczytać o takich akcesoriach jak końcówki do opryskiwacza: https://agroplast.pl/pl/c/Rozpylacze-i- ... zpylaczy/8 . Myślę, że w uprawie też takie sprzęty mogą się przydać. Zajrzyjcie więc w tym celu na stronę ich producenta, firmy Agroplast.
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: arnika »

Podlewać trzeba przede wszystkim rośliny rosnące w naszych ogrodach. A jeśli chodzi o rośliny to mi osobiście bardzo podobają się pnącza ozdobne. Tutaj sobie o nich więcej poczytacie: https://ogrodolandia.pl/najpiekniejsze- ... h-kwiatach . Myślę, że taki rodzaj roślin spodoba się także Wam.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: duser »

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, ostatnimi czasy królują hydrofory do studni . I zastanawiam się gdzie kupię taki właśnie hydrofor. Możecie polecić jakąś rzetelną i godną polecenia firmę? Bardzo jestem ciekaw, co polecacie.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: foxi11 »

Jeśli już macie studnię w waszym ogrodzi i pompę, która potrafi wodę wydostać na powierzchnię będziecie potrzebować także wąż tłoczny do pompy .Węże wykonane są najczęściej z wytrzymałego materiału pcv i sprzedawane są w rolkach o długości min. 10 mb. To także wazny element wyposażenia.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Podlewanie ogrodu

Post autor: asieczek »

Witaj! Jeśli potrzebujesz zbiorników do przechowywania różnych substancji, warto zajrzeć na stronę https://gizozbiorniki.pl/ Mają bogatą ofertę zbiorników wykonanych z wysokiej jakości materiałów, które spełniają odpowiednie normy i standardy
ODPOWIEDZ