Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: niewazne »

Czy ktos ma możę za soba kompleksowy remont mieszkania? Albo domu?

Jakie rozwiazania się u Was sprawdziły? Z czego jestescie zadowoleni? A czego z kolei nie polecicie za bardzo?
Pan Strach
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: Onstek »

Polecam
*giętki kran
*Indukcja
*Pompa ciepła +ogrzewanie podłogowe ( Wielki plus brak podłogi w połysku, takie kafle dla mnie super do utrzymania czystości przy posiadaniu psa i kota + podłogowe ogrzewanie )
*Osobne pomieszczenia takie jak pralnia i spiżarka ,( i tu jeśli taka możliwość zsyp do kosza na pranie z łazienki do pralni)

Polecam również dopilnowanie łazienki, jest to pomieszczenie moim zdaniem kluczowe. U mnie świetnie sprawdziła się kabina walk in. Jest o wiele wygodniejsza od poprzedniej kabiny z wysokim brodzikiem. Zarówno jeśli chodzi o uzytkowanie jak i jeśli chodzi o sprzątanie.

Zamawialiśmy do niej drzwi na stronie https://admix.pl/drzwi-prysznicowe-solar-gold-100 Zerknij sobie jeśli szukasz ciekawych rozwiazań>
Obrazek
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: foxi11 »

Ostatnio przeprowadzaliśmy niewielki remont i to co najbardziej nam się spodobało podczas tego remontu to zmiana kolorów w salonie .Mąż juz od wielu lat sam maluje wszystkie pokoje bo technika malowania wałkiem wychodzi mu już całkiem dobrze. Jak zauważyliśmy najwięcej czasu pochłania przygotowanie pomieszczenia do malowania i zabezpieczenie okien przed zachlapaniem.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: duser »

Jeśli masz w planach generalny remont i będziesz ocieplał mieszkanie lub dom, to koniecznie zainteresuj się materiałem, jakim jest perlit. Stosuje się go w budownictwie, jako izolator, w ciepłych wylewkach betonowych, w izolacji poddaszy oraz przy ocieplaniu kominów. Dodatkowo, jest to materiał naturalny. Więcej na temat jego zastosowań możesz przeczytać tutaj posting.php?mode=reply&t=1884
Artur N.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:38 am

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: Artur N. »

Jeżeli chodzi o mnie to najlepszą decyzją w trakcie całego generalnego remontu była inwestycja w system inteligentnego sterowania domem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet jak jestem daleko poza domem mogę sprawdzić m.in.: bieżącą temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, dostosować aktualną temperaturę do wymagań, zaprogramować inną temperaturę dla każdego z pomieszczeń, przełączyć cały system grzewczy w tryb oszczędny (np. tryb letni, tryb urlopu itp.) czy skontrolować ilość zużytej energii. W szybkim tempie życia jaki prowadzę to jest istne zbawienie. Jak ktoś chciałby bliżej zapoznać się z tematem to odsyłam do rzeczowego artykułu https://fhome.pl/blog/czy-inteligentne- ... -rachunki/
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: dzoana »

Do budowy czy też remontu domu trzeba przede wszystkim znaleźć fachowców. Ja zdecydowałam się na remonty i wykończenia wnętrz Jan Słokotowicz Wrocław i okolice: http://remonty.wroclaw.pl/ . Przyznam, że była to bardzo dobra decyzja, polecam współpracę.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: kapitalna »

Przy remoncie trzeba też zająć się odpadami po budowie. Popytałam w okolicy i dowiedziałam się, że kontenery na odpady można wynająć od https://dkm-odpady.pl/pl/regions/lodz. Gdy kontener jest pełny, firma odbiera go i zajmuje się wywozem odpadów we własnym zakresie.
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: arnika »

Wiele inspiracji remontowych i budowlanych można znaleźć w internecie. Najlepiej moim zdaniem czytać blogi - na przykład takie jak ten: https://www.fulawkalazienki.pl/ . Znajdziecie tam wiele przydatnych informacji.
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: Leosia »

Remonty mieszkania wykonujemy we własnym zakresie i mogę powiedzieć już tego faktu jesteśmy bardzo zadowoleni. Powiem szczerze ,że to lata praktyki powodują ,że mąż bez problemu wykonuje w zasadzie wszystkie prace samodzielnie. Wyjątkiem są sprawy związane z elektryką - te kwestie pozostawia fachowcom. Ważna tez jest wiedza na różne tematy budowlane, którą można znaleźć w internecie albo znajomych, zaprzyjaźnionych budowlańców. Na przykład w jakich przypadkach może być stosowana pianka poliuretanowa ? Tutaj podsyłam wam namiar na poradnik budowlany .Tam znajdziecie niezbędne informacje.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Remont mieszkania z czego jesteście zadowoleni

Post autor: foxi11 »

Nie będę ukrywać ale remonty nie należą do najprzyjemniejszych rzeczy jakie robimy w domu. Dobrze jednak wiemy ,że takie remonty trzeba wykonywać jeśli chcemy mieszkać w czystych pomieszczeniach. Wiele prac na szczęście wykonujemy we własnym zakresie np. takie jak malowanie czy tapetowanie. Czy wiecie na przykład jak odnowić drzwi w domu.Wiele wskazówek na temat prac remontowych znaleźć można w necie.
ODPOWIEDZ