Zaskakujące działania branży fotelikowej

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: scesny »

Trafiłem na artykuł, na portalu o bezpieczeństwie drogowym BRD24, pewnie znacie, na temat tego jak działają. Takie trochę śledztwo dziennikarskie. Co prawda sam artykuł nawiązuje do polskiego produktu do przewozu dzieci, czyli Smart Kid Belt, ale przy okazji pokazuje jak działa cała branża. I powiem, że jestem mocno zniesmaczony całą tą historią. Czytaliście może?
Pan Strach
rados
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 9:10 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: rados »

Tak. Czytałem kiedyś, bo ta historia ma już kilka miesięcy. Spore zaskoczenie co tam się wyprawia. Można w skrócie określić że to koń steruje woźnicą. Takie moje odczucie po tym artykule i tym jak niektóre firmy potrafią wpływać na panujące ustawy. Trochę u nas mało się mówi o lobbowaniu i wielu nawet nie wie jaką siłę ma dana branża. Dla konsumenta to może być niezłe zderzenie z rzeczywistością.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: Anita »

Oj tak zwłaszcza, że nie zawsze mamy okazję poznać tajniki wprowadzania nowego i tak innowacyjnego produktu na rynek. Te artykuł odsłania gorzką prawdę, która moim zdaniem powinna być znana każdemu Kowalskiemu by miał świadomość jak jesteśmy manipulowani jako konsumenci.
k4sia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:23 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: k4sia »

No niestety tak to jest. Lobbowanie. Jak widać nie chodzi tak do końca o bezpieczeństwo a o sprzedaż drogich rozwiązań. Fajnie, że pokazują się takie artykuły, które pokazują prawdę. Ale jak na razie to tylko pojedyncze przypadki. To trochę mało, by uświadomić ludzi. Niestety.
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: sokolowski »

No tak niestety jest. Czasami łatwiej jest walczyć w taki sposób niż dobrym produktem. Łatwiej. A tak naprawdę jakby produkt był dobry, bezpieczny i w testach dobrze wypadał, to chyba nikt by nie kombinował z testami, prawda. Wiec jak z nimi kombinują to samo juz o czymś świadczy.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: scesny »

Wiesz, kombinują bo ludzie są mniej świadomi. Pytanie ilu trafi na taki artykuł na BRD24, który pokazuje prawdę? Patrząc na niektóre komentarze w internecie, to większość wierzy temu, co mówią sprzedawcy. A jak w testach inny produkt wypada dobrze, to nie ma znaczenia, bo w sprzedawca tak nie powiedział. Dziwna sytuacja.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: Hyorin »

Nie czytałam, aczkolwiek żadne przekręty mnie nie zdziwią — nawet w kwestii bezpieczeństwa dzieci... smutna prawda.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: scesny »

Hyorin pisze: wt lip 12, 2022 8:14 am Nie czytałam, aczkolwiek żadne przekręty mnie nie zdziwią — nawet w kwestii bezpieczeństwa dzieci... smutna prawda.
Polecam przeczytać. Nie dam linka, bo jakoś tutaj nie mogę :) Szukaj na portalu BRD24 pod nazwą "Cała prawda o Smart Kid Belt". Co prawda artykuł trochę o tym pasie, ale pokazuje właśnie całą logikę działania branży fotelikowej i zasady, ze albo jesteś z nami, albo przeciw nam.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: Anita »

scesny pisze: pn sie 08, 2022 1:57 pm
Hyorin pisze: wt lip 12, 2022 8:14 am Nie czytałam, aczkolwiek żadne przekręty mnie nie zdziwią — nawet w kwestii bezpieczeństwa dzieci... smutna prawda.
Polecam przeczytać. Nie dam linka, bo jakoś tutaj nie mogę :) Szukaj na portalu BRD24 pod nazwą "Cała prawda o Smart Kid Belt". Co prawda artykuł trochę o tym pasie, ale pokazuje właśnie całą logikę działania branży fotelikowej i zasady, ze albo jesteś z nami, albo przeciw nam.
Zostawiam linka do artykułu https://www.brd24.pl/spoleczenstwo/cala ... -kid-belt/ bo warto go przeczytać. SKB mimo wszystko ma grupę zwolenników, która zawierzyła w jego funkcjonalność. Dużym plusem tego urządzenia jest łatwość użytkowania, a do tego przystępna cena.
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Zaskakujące działania branży fotelikowej

Post autor: scesny »

Anita dokładnie o to mi chodziło. Spora dawka wiedzy na temat tego, jak to tak naprawdę działa. Pierwszy raz jak czytałem, to było dla mnie spore zaskoczenie. Słyszałem o lobbingu i tak dalej, ale raczej nie myślałem, ze to aż tak działa na naszym rynku. Bardziej mi się to kojarzyło ze stanami. A tu wyszło jednak że kasa jest dużo ważniejsza i wyniki. BRD24 całkiem nieźle podeszli do tematu fotelików i branży. Nie jest tak różowo jakby się to niektórym wydawało.
ODPOWIEDZ