Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: Onstek »

Cześć,
Mam do wyboru następujący zestaw drzwi:
I.
1. Drzwi wejściowe do domu (częściowe zadaszenie, od strony zachodniej) : kompozytowe
Vikking Arctic Plus
2. Drzwi zewnętrzne do kotłowni (brak zadaszenia, strona wschodnia): Martom Nordic
3. Drzwi wewnętrzne garaż - dom:
Martom Nordic
Niestety drzwi do kotłowni nie są w klasie RC2, można tylko wstawić zamek z atestem.
II.
1. Drzwi wejściowe do domu (częściowe zadaszenie, od strony zachodniej)
WIKĘD Termo Prestige Lux
2. Drzwi zewnętrzne do kotłowni(brak zadaszenia, strona wschodnia): Premium z ościeżnicą Termo
3. Drzwi wewnętrzne garaż - dom:
Premium - standardowa ościeżnica.
Zestaw nr II tańszy o 1500 zł.
Napiszcie proszę czy jesteście zadowoleni z ww. drzwi.
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 387
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: niewazne »

Patrząc nawet jako laik na takie zestawienie nasuwa mi się jedno pytanie do wersji nr 1. 3 producentów i 3 lekko inne odcienie drzwi ?
Wersja 2 zdecydowanie estetyczniejsza, bo wszystko z jednej firmy. Co do zadaszenia to producenci wymagają takowego. Wikęd co prawda jest mało czuły na promienie słoneczne ale gwarancja ma taki zapis.
Co do zachodniej strony to każde z czterostronną przylgą w dobrej jakości wydaje się rozsądne. Wikęd, Vikking, Mikea. Poza tym od siebie polecę jeszcze drzwi wejściowe do domu od Leroy Merlin. W sklepie w ostatnim czasie pojawiło sie sporo modeli premium, tak wiec mozesz kupić sobie cos dobrej klasy.
Jestem ciekaw jak zachowuje się skrzydło kompozytowe podczas bardzo mocnego nagrzania? Jakie są odchylenia od płaskości i czy są one znaczące? Muszę się kiedyś przejechać do jednego z Klientów jak będzie +30*C i podpytam o wrażenia.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 523
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: kapitalna »

Zwracaj szczególną uwagę na parametry, aby dobrze izolowały temperaturę z zewnątrz oraz dźwięki. Warty polecenia jest producent http://drzwi-wejsciowe.pl/ i polecam sprawdzić sobie jego ofertę.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: dzoana »

Warto wiedzieć, że na rynku dostępny jest też system master key: https://www.masterkey.com.pl/ . Koniecznie o nich poczytajcie. W smart domu na pewno się przydadzą.
Malarka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt kwie 23, 2021 10:04 am

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: Malarka »

mamy w domu drzwi stalowe z KMT. O ich zakupie zdecydowały przede wszystkim parametry techniczne: Są mocne i solidne, bardzo dobrze izolują ciepło.
Wizulane bardzo łądne, fajnie pasują do pasynych, nowoczesnych domów
Jolanta
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr kwie 28, 2021 11:19 am

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: Jolanta »

Wiadomo, że kwestie wizualne są bardzo ważne, jednak wybierając drzwi wejściowe warto brać pod uwagę nie tylko aspekty estetyczne. Solidne, szczelne, bezpieczne, niezawodne przez długie lata. Wg mnie najlepiej wybrać kilka opcji i porównać ich pod kątem spełniania naszych oczekiwań. Dla przykładu, drzwi Martoom http://gemelo.pl/oferta/martom wyróżniają autorskie rozwiązania i innowacje zarówno pod kątem wzornictwa, jak i innowacji technologicznych. Bogata paleta kolorów, wzorów i do tego różne funkcjonalności. Na powyższej stronie znajdziecie również zdjęcia autentycznych realizacji, co jeszcze bardziej ułatwia podjęcie trafnej decyzji.
malwa
Bardzo stały bywalec
Posty: 288
Rejestracja: czw sty 28, 2016 4:42 pm

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: malwa »

Bardzo ładne i solidne okna i drzwi ma też w ofercie firma Wiśniowski, przeglądam właśnie różne oferty i od razu Wiśniowski mi wpadł w oko, widać już na pierwszy rzut oka że posłużą długo i są doskonale dopracowane z dbałością o szczegóły
milka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 3:15 pm

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: milka »

Jeśli szukacie duzego wyboru drzwi zewnętrnych i wewnętrznych, to zapoznajcie się z ofertą firmy tu https://www.drutex.pl/ To producent z długoletnim doświadczeniem, znany nie tylko na naszym rynku. Zerknijcie w zakładkę drzwi. Trzeba zaznaczyć że realizuje indywidualne zamówienia klientów. Sami sprawdźcie - warto bo wybór duży i ceny dobre.
Ewa G.
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn paź 04, 2021 11:41 am

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: Ewa G. »

Wybór drzwi to jedno, a ja mam pytanie o bezpieczny transport drzwi metalowych ??? Wiadomo, że podczas transportu najbardziej narażone na uszkodzenia są krawędzie, stąd moja zagwozdka czym je zabezpieczyć? Myślicie, że tzw. profile piankowe opisane tutaj https://joblife.pl/produkcja/ochrona-kr ... -ze-szkla/ dadzą radę? Ktoś je stosował i może coś więcej powiedzieć?
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Wybór odpowiednich drzwi wejściowych do domu

Post autor: foxi11 »

Jesteśmy w tej dobrej sytuacji ,że żyjemy w dobie internetu, dzięki czemu poszukiwania czegokolwiek są dużo prostsze. Poszukiwania na przykład drzwi wejściowych to już nie jest specjalnie duże wyzwanie, choć trzeba się nieco rozejrzeć. Zajrzyjcie tutaj - https://insolut.pl/drzwi-zewnetrzne/ , drzwi zewnętrzne Białystok , zauważcie jak dużym wyborem dysponują. Jaki styl, kolorystyka ... to nie jest już problem.
ODPOWIEDZ