Jak dbacie o wasze zdrowie

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: foxi11 »

Myślę ,że aby skutecznie zadbać o zdrowie nie trzeba zbyt wiele. Wystarczy ,że będziecie dobrze się odżywiać i regularnie uprawiać jakiś sport. Nie zapominajmy jednak o regularnym badaniu się. Wcale to nie oznacza ,że musimy zaraz udawać się do lekarza. Podstawowa wiedza medyczna na tematy takie jak zapchany nos u dziecka powinny nam bardzo pomóc.
Pan Strach
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: dzoana »

Medytacja bardzo dobrze wpływa na zdrowie i na nasze samopoczucie. Warto więc raz na jakiś czas pomedytować. Na stronie http://pomedytuj.pl/ znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat medytacji. Polecam lekturę.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: Majeczkaa »

U mnie obecnie takim kluczowym aspektem dbania o zdrowie jest odpowiednia dieta, bo przez ostatnie kilka miesięcy zmagałam się z lekką insomnią. Mąż zasugerował, żeby trochę popracować nad swoim trybem życia, dlatego pogrzebałam na internecie i trafiłam na bardzo ciekawy artykuł na stronie https://melatonina.pl/akademia-snu/zabu ... obrze-spac. Opisuje, jakie produkty warto jeść, aby poprawić jakość snu. Postanowiłam regularnie włączać do jadłospisu produkty bogate w melatoninę, takie jak np. orzechy czy suszone owoce i myślę, że faktycznie pojawiła się poprawa, bo przesypiam spokojnie praktycznie całą noc. Jeśli ktoś ma podobny problem, to również polecam spojrzeć na niego pod tym kątem.
Leosia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 7:12 pm

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: Leosia »

Moim zdaniem już takie regularne zachowania jak zdrowe odżywianie się oraz uprawianie sportu powinny dać pożądany efekt w postaci lepszego stanu naszego zdrowia. Jeśli dodamy do tego odpowiednią profilaktykę oraz regularne badania lekarskie, to powinno być dobrze. Dobrze miec także podstawową wiedzę medyczną na niektóre tematy zwiazane ze zdrowiem. Na przykład czy wiecie jak powinno wyglądać przyjmowanie witaminy d przez osoby dorosłe a jak przez dzieci?... bo wyglada to nieco inaczej.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: asieczek »

jeśli chodzi o dietę to ja trzymam się zasady ze śniadania białkowo tłuszczowe :D tu np sprawdzam kalorykę <Interwencja administratora: regulamin, link w każdym poście> i potem to sobie komponuję w konkretny jadłospis na kilka dni naprzód :)
jacky
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw lis 25, 2021 8:14 pm

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: jacky »

Dbam o dietę, ćwiczę, dodatkowo zażywam regularnie suplementy - kupuję je w DOZie, bo właśnie ta apteka w tym momencie ma najlepsze ceny.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: Anita »

Dbanie o swe zdrowie to nie tylko ruch ale i dieta. Wiadomo, że najlepiej gotować zdrowo więc warto mieć sprzęt, który nam to ułatwi jak piekarnik Solgaz SP-50 w którym można zrobić potrawy pieczone bez tłuszczu. Ma wiele funkcjonalności co ułatwi przygotowanie niejednego posiłku. Dodatkowo wygląda bardzo nowocześnie i sterowany jest poprzez panel dotykowy.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: Bari21 »

Przede wszystkim warto jest się regularnie badać. Dzięki temu diagnoza ewentualnych chorób będzie dużo szybsza, a ich leczenie łatwiejsze. Pod adresem: https://sklep.alablaboratoria.pl/ dostępna jest pełna oferta ALAB laboratoria, która ma aż ponad 600 punktów w całej Polsce. Na stronie z kolei jest dostępnych ponad 3500 badań do wyboru, a do tego można tworzyć indywidualne pakiety, które wychodzą taniej niż zakup pojedynczego badania.
foxi11
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 2:58 pm

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: foxi11 »

Czy wiecie gdzie jest najwięcej witaminy d3 ?Oto tylko garść informacji na ten temat. Witamina D w żywności występuje w dwóch formach: jako witamina D2, czyli ergokalcyferol pochodzenia roślinnego i grzybowego oraz D3 – cholekalcyferol pochodzenia zwierzęcego. Głównym źródłem związku w pożywieniu są tłuste ryby i jaja, a ubogim mleko i jego przetwory .
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Jak dbacie o wasze zdrowie

Post autor: duser »

Dla mnie najważniejsze jest, żeby po prostu leczyć się naturalnymi metodami. Pod adresem: https://www.biorezonans-mokotow.pl/ udało mi się znaleźć gabinet medycyny naturalnej. Ofertę mają szeroką i naprawdę ciekawą. Stosowaliście kiedyś takie naturalne metody lecznicze na sobie?
ODPOWIEDZ