Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Tynka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:18 am

Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Post autor: Tynka »

Kuchnia gazowa czy elektryczna?
Co się u was w domach lepiej sprawdza przy obecnej sytuacji, inflacji itd?
Pan Strach
scesny
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 14, 2021 2:08 pm

Re: Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Post autor: scesny »

Gazowa. Jakoś tak lepiej wypada. Inna sprawa, że czasami bywają przerwy z dostawą prądu, jak są wiatry. A gaz jest zawsze. A patrząc na płyty gazowe, te najnowszej generacji, jak Innova Solgazu, to mają funkcje i wygląd jak indukcja na prąd, wiec nie ma już dużej różnicy. Choć pewnie tak szybko nie gotują, bo to jednak inna technologia, ale tak naprawdę to nie ma znaczenia. Jak się gotuje to i tak to musi trwać. Szybkość się liczy przy podgrzewaniu. Ale jak coś ma się gotować 3h to tyle się gotuje na gazie czy indukcji. Magia nie pomoże.
Morek
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 10, 2021 8:42 am

Re: Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Post autor: Morek »

Tynka pisze: sob mar 11, 2023 11:42 am Kuchnia gazowa czy elektryczna?
Co się u was w domach lepiej sprawdza przy obecnej sytuacji, inflacji itd?
Wg mnie jednak kuchnia gazowa z piekarnikiem po prostu, elektryczna w całości wg mnie za droga jest w eksploatacji, poza tym szczerze pisząc to ja lubię gotować na żywym ogniu, a nie na tych kręgach elektrycznych, jakoś tak mam.
U mnie w kuchni standard jak z tych tańszych kuchenek z: https://www.gastrosilesia.pl/kuchnie-ga ... 586,256,49
Na droższe mnie nie stać :)
sokolowski
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 12:37 pm

Re: Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Post autor: sokolowski »

Gaz masz zawsze. Z prądem bywa różnie. Bywają przerwy. U mnie częściej nie ma prądu. A gazu to nawet nie wiem kiedy. Także lepiej wypada gaz. Czy to będzie zwykłe rozwiązanie, czy takie nowoczesne podejście jak ma Solgaz u siebie. To po prostu inna droga, ale nadal najlepsza opcja. Oczywiście takie urządzenia do sterowania, czy zapalania potrzebują prądu, ale są odpowiednie urządzenia do tego. Takie baterie, które awaryjnie zasilają na czas gotowania, zapalania itd., by wszystkie zabezpieczenia działały. I one wytrzymują długo.
k4sia
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:23 pm

Re: Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Post autor: k4sia »

Gaz ma przewagę, bo jak wyłączą prąd, to gaz zawsze jest :) I można gotować. I można sobie gotować. Solgaz ma fajne te swoje płyty. Czy to w tym najnowszym wykonaniu czy nawet jako Optimex. Całkiem fajne pod względem funkcji i możliwości. A wygląd daleko odbiega od tradycyjnej płyty.
ODPOWIEDZ