Samoprzylepne etykiety termiczne - działanie

Sprzęty i urządzenia w biurze.
Ułatwiacze biurowej pracy: skanery, faxy, drukarki, kserokopiarki, telefony, centrale. Rozmowy o tym, co w biurze niezbędne.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Tynka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw kwie 14, 2022 6:18 am

Samoprzylepne etykiety termiczne - działanie

Post autor: Tynka »

Ktoś mnie ostatnio pytał jak działają Samoprzylepne etykiety termiczne tego typu: https://e-opakowania.info/etykiety-samo ... erowe.html a nie miałam jak odpowiedzieć, wiec wrzucam info teraz:)
Mam nadzieję, że się przyda:

Samoprzylepne etykiety termiczne działają na zasadzie reakcji termicznej. Etykiety te składają się z warstwy papieru lub folii termicznej, która reaguje na ciepło w wyniku kontaktu z nagrzewaną powierzchnią.

W etykietach termicznych zastosowana jest specjalna warstwa chemiczna, zwykle złożona z bisfenolu A (BPA) lub bisfenolu S (BPS), która jest aktywowana przez ciepło. Gdy etykieta jest nałożona na nagrzewaną powierzchnię, powierzchnia ta powoduje reakcję chemiczną w warstwie termicznej, powodując zmianę koloru lub pojawienie się obrazu.

W zależności od rodzaju etykiety termicznej, zmiana koloru może być stała lub tymczasowa. W przypadku etykiet termicznych z warstwą termoczułą, zmiana koloru jest trwała i nie może być zmieniona, co czyni je idealnymi do stosowania w celach identyfikacyjnych lub śledzenia produktów. W przypadku etykiet termicznych z warstwą termoczułą, zmiana koloru jest tymczasowa i po pewnym czasie etykieta powraca do pierwotnego stanu, co czyni je idealnymi do stosowania w celu drukowania kodów kreskowych lub dat przydatności do spożycia.
ODPOWIEDZ