Strop smart

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Strop smart

Post autor: Onstek »

Dzień Dobry. Są tu może jacyś posiadacze domu ze stropem Smart? Już kilku potencjalnych wykonawców zasugerowało mi żeby zamienić smarta z projektu na monolit (w małej parterówce). Przy czym właściwie nie podali argumentów za monolitem (droższym średnio o 10-12 tys.). Natomiast wszyscy stwierdzili że:
-szybszy montaż smarta to mit, bo wymaga wielu dodatkowych działań , o których producent nas nie uprzedza (?!)
-Smart będzie klawiszował (no na bank, inaczej nie może być...)
Ktoś ma rzeczowe argumenty za tańszym smartem?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Strop smart

Post autor: niewazne »

Miałem podobny problem. Powierzchnia stropu około 88m². Dom był projektowany na wiosnę tego roku na płyty smart, bo przy monolicie koszty głównie stali na zbrojenia były wysokie ( około 8 tys za tone) w tym okresie strop smart wyceniony był na 17 tys. Z montażem bez dźwigu. Budowa zaczęła się w październiku i wycena już wzrosła do 24 tys za Smart a ceny materiałów do monolitu spadły, w sumie za stal i beton w moim przypadku to 12 tys, koszty robocizny w moim przypadku : 21 tys( deskowanie i podpory po stronie wykonawcy plus lane schody) Strop smart trzeba dozbroić pod konkretny przypadek, dochodzą koszty kształtek L na ściany zewnetrzne i podpory przemurować trzeba, ściany z gazobetonu u mnie( za tą dodatkowa robotę wykonawca policzył 10 tyś plus materiały około 5 tys) Nie marudził że nie zrobi i nie namawiał na zmianę. Teraz do rzeczy kosztowo strop monolit taniej, czasowo 2 tyg przestoju na budowie przy monolicie. Na strop smart trzeba czekać około 5 tygodni na produkcję, ceny już podobno wzrosły (przy wycenie na początku listopada pani już powiedziała że to ostatni moment po powiedzmy starych cenach jak to ujęła) . Nie wiem czy planujesz rekuperacja czy nie, u mnie przez strop będą anemostaty wyprowadzone do parteru i tu pojawił się problem z otworami w płytach Smart. W moim przypadku zmiana stropu nie była problemem jeżeli chodzi i konstrukcje ścian i fundamentów , dodatkowo 600 zł mnie kosztowało zmiana projektu stropu. Jeszcze jedna uwaga co do transportu płyt od producenta, standardowo jedzie dłużyca więc jak masz dojazd z jakimś ciasnym zakrętem to musisz ich poprosić o solówki a to dodatkowy koszt. Mam nadzieję że pomogłem.

Od siebie polecam ewentualnie wynajem mini dźwigu: http://www.e-podnosniki.pl/mini-dzwigi/ Daję tutaj namiar na firmę, która oferuej takie usługi.
ODPOWIEDZ