Jak ułatwić sobie zycie

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Onstek
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt mar 30, 2021 9:34 am

Jak ułatwić sobie zycie

Post autor: Onstek »

Jakieś porady związane z codziennymi obowiązkami?

W jaki sposób ułatwić sobie życie?
Pan Strach
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jak ułatwić sobie zycie

Post autor: niewazne »

Zakupy raz w tygodniu i zamrazarka - nawet z dzieckiem, ktoremu trzeba szykowac posilki do szkoly. Zamrazarka glownie do przechowywania poporcjowanego pieczywa, by codziennie rozmrozic swieza porcje. Wszystko inne, wlacznie z nabialem, swiezymi warzywami, owocami, serami i wedlinami (pod warunkiem, ze zapakowane) spokojnie wytrzymuje tydzien w lodowce.
Nie mam "list zakupow dostosowanych do jadlospisu na tydzien", improwizuje, bazujac na tym, co mam w lodowce i zamrazarce. Zawsze staram sie miec zapas poporcjowanego miesa roznych rodzajow, troche gotowych mrozonek warzywnych, swieze warzywa sezonowe, maly zapas makaronu, ryzu, kasz - majac taka baze, bez problemu gotuje urozmaicone obiady i wykorzystuje wszystko, co kupilam. Bardzo rzadko wyrzucam jedzenie - gdy zostaje mi troche warzyw, obieram je, kroje i zamrazam taka gotowa mieszanke (woreczek w zamrazarce do ktorego dosypuje i biore wedlug potrzeb), owoce, ktore sa juz przywiedle, nadaja sie do ciasta lub na mala porcje swiezego dzemu albo kompot.
Czasem gotuje wieksza ilosc, by zamrozic i miec gotowy obiad w razie, gdy nie mam czasu lub pomyslu, nie jadamy 2 dni pod rzad tego samego, bo corka by nie zjadla (odmrozone i odgrzane po kilku dniach - zje, dwa dni pod rzad to samo - nie bardzo ).

Można zastanowić się nad dietą pudelkową https://hfood.pl/catering-dietetyczny-lodz Daję Ci namiar na firmę, która oferuje taką dietę w wielu miastach
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Jak ułatwić sobie zycie

Post autor: Anita »

Zakupy raz w tygodniu i gotowanie większej ilości potrwa to jest rozwiązanie. Jednak aby i te czynności ułatwić przyda się w kuchni funkcjonalny sprzęt, który nam to gotowanie ułatwi jak np. płyta gazowa GPC 4+1. Płyta ta jest łatwa w obsłudze, bezpieczna w użytkowaniu i oszczędna w zużyciu gazu w porównaniu do tradycyjnej kuchenki. Dodatkowym atutem jest darmowe pole grzewcze, które jest bardzo pożyteczne w momencie gdy chcemy by ugotowana potrawa zbyt szybko nie wystygła.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Jak ułatwić sobie zycie

Post autor: asieczek »

Dla wszystkich ceniących komfort i styl – Estilex ma wszystko, czego potrzebujesz do swojego domu. Sprawdź ich stronę i znajdź idealne tekstylia https://estilex.pl
ODPOWIEDZ