Kuchnia nowoczesna

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Młodociany
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 09, 2016 1:44 pm

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: Młodociany »

ja zwróciłbym też uwagę, aby płytki, które zastosujesz w kuchni nie nasiąkały. Kuchnia to takie miejsce, gdzie się piecze, gotuje i dusi. Wilgoć, tłuszcz są wszędzie. Dlatego, jeżeli chcesz jak najdłużej cieszyć się kuchnią, to poszukaj płytek takich jak tu:
admin: czytamy regulamin.. A do tego, kuchnia musi być wygodna i funkcjonalna. Jeżeli masz mało miejsca, pomyśl o wyspie lub stole barowym.
Pan Strach
drzewka
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 28, 2016 8:19 am
Lokalizacja: Marianka Mroczeńska
Kontaktowanie:

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: drzewka »

Płytki to z założenia materiał nie nasiąkliwy.
Ja osobiści jednak polecam nie płytki, które są zimne i nieprzyjemne (chyba, że ma się ogrzewanie podłogowe), do tego twarde, tak, że jak coś spadnie to z dużym prawdopodobieństwem się potłucze. moim zdaniem lepsze jest gumoleum.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: siedemosiemdwa »

Ja mam w kuchni płytki i wydaję mi się, że jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Praktyczne, funkcjonalne i nic nie powinno się z nimi dziać.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: Kobite »

Takie gadanie, że jak nie mamy sprzętu do zabudowy to nie będzie to wyglądało fajnie wiele lat ludzie nie słyszeli o sprzęcie do zabudowy. Druga sprawa, ze obecnie jest sporo możliwości, zobacz sobie chociażby okleiny na zmywarki czy lodówki na Stikero macie tego całkiem dużo - http://stikero.pl/product-pol-2391-Okle ... -0237.html można sobie coś wybrać z tego typu asortymentu. Naprawdę jak ktoś chce fajnie zaaranżować kuchnie to nie ma obecnie z tym żadnego problemu.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 527
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: kapitalna »

Będę niedługo remontować kuchnie. Myślę czy ogrzewanie podłogowe, elektryczne ogrzewanie podłogowe będzie dobre... Bardzo zmotywował mnie ten artykuł http://domifikacje.pl/better-home/co-la ... podlogowe/. Chciałabym mieć cieplutko w stópki zimą :( A tak to wiecznie muszę nosić grube skarpety :( Co sądzicie o tym pomyśle?
omnis
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: sob cze 13, 2015 8:06 am

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: omnis »

A jak długo przebywasz w kuchni? W salonie przy płytkach to ogrzewanie podłogowe się przyda. W kuchni niekoniecznie. Dziś nowoczesność ma wiele wyrazów - materiał, projekt, kolorystyka, dodatki. Myślę, że dziś płytki w kuchni to standard. Z resztą wybór jest ogromny a i sama jakość wykonania i właściwości płytek znacznie wyższa niż kiedyś. Masz już wybrane płytki? Kolor, format? Jakiś pomysł na projekt?
Co do nowoczesności to coraz więcej jest też zwolenników kuchni w betonie architektonicznym.
Załączniki
beton architektoczniczny.jpg
beton architektoczniczny.jpg (31.65 KiB) Przejrzano 12455 razy
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: kalioppe »

Dla mnie nowoczesna kuchnia to przede wszystkim porządnie wyposażona kuchnia. Pełna sprzętów działających w oparciu o nowoczesne technologie. Wybór kafelków czy frontów mebli ma dla mnie drugorzędne znaczenie.
Sama głowię się teraz nad wyborem nowej zmywarki: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wy ... odele/357/ . Większość nowych modeli ma tyle zaawansowanych funkcji, że trzeba poświęcić naprawdę sporo czasu na zapoznanie się z nimi i wybór czegoś odpowiedniego.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: Majeczkaa »

A dla mnie nowoczesna kuchnia to przede wszystkim minimalistyczna kuchnia, w której na blatach nie trzymamy ogromnej ilości sprzętów i dekoracji, które się kurzą, brudzą i musimy je często myć, żeby utrzymać czystość w kuchni. W aranżacjach nowoczesnych kuchni coraz częściej wykorzystywane są fototapety zamiast klasycznych płytek ściennych. Jest to rozwiązanie nie tylko efektowniejsze, ale także dużo tańsze od płytek, bo same fototapety są tańsze, a do tego nie dochodzi nam koszt jej położenia, bo z reguły każdy z nas jest w stanie dobrze położyć fototapetę. Ciekawą i duża ofertę fototapet do kuchni znajdziecie tutaj https://www.decomania.pl/fototapety-do-kuchni.html . Polecam, bo nie są drogie :)
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: siedemosiemdwa »

omnis pisze:A jak długo przebywasz w kuchni? W salonie przy płytkach to ogrzewanie podłogowe się przyda. W kuchni niekoniecznie. Dziś nowoczesność ma wiele wyrazów - materiał, projekt, kolorystyka, dodatki. Myślę, że dziś płytki w kuchni to standard. Z resztą wybór jest ogromny a i sama jakość wykonania i właściwości płytek znacznie wyższa niż kiedyś. Masz już wybrane płytki? Kolor, format? Jakiś pomysł na projekt?
Co do nowoczesności to coraz więcej jest też zwolenników kuchni w betonie architektonicznym.
Bardzo podoba mi się ta kuchnia. Tylko czy nie jest trochę zbyt "zimna"?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kuchnia nowoczesna

Post autor: designerka »

Ja lubię takie kuchnie. Minimalizm to jest to, czego oczekuję od takich wnętrz. "Ciepła" dodawać mogę dodatkami, niekoniecznie meblami.
ODPOWIEDZ