Po czym poznać dobrą uczelnię?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: Kawowa »

Czym kierowaliście się wybierając daną uczelnię czy nawet kierunek studiów?
Obecnie są takie strony jak Goldenline gdzie można zobaczyć jak radzą sobie absolwenci, czy znajdują pracę i jeśli tak, to czy w wyuczonym zawodzie, np. Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu - zwracacie uwagę na takie rzeczy, czy raczej kierujecie się innymi kryteriami?
Pan Strach
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: katarynka »

wydaje mi się, że najlepiej jest kierować się rankingami oraz opiniami absolwentów tych uczelni
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: kangurka »

Ja też myślę, że opinie studentów są w tym przypadku kluczowe. Nawet żaden ranking nie ukaże nam, jak tak naprawdę studiuje się na danej uczelni.
enigmaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 213
Rejestracja: wt paź 28, 2014 3:34 pm

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: enigmaa »

Moim zdaniem w głównej mierze po opiniach i tym najlepiej kierować się przy wyborze Uczelni.
Kolejną rzeczą jest wybór kierunków na AHE w Łodzi wybrałabym studia bezpieczeństwo wewnętrzne
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: martus566 »

Najważniejsze są tak jak mówisz - opinie studentów, którzy uczęszczają już tam na zajęcia i wiedzą jak edukacja w danej placówce wygląda. Dla mnie przykładowo WSE jest jedną z lepszych uczelni na jakich studiowałem, a mam do porównania już 3 placówki ;) W tym wybrałem nawet się tam na studia podyplomowe na kierunek zzl, o którym mowa na stronie http://www.podyplomowe.wse.krakow.pl/za ... i-ludzkimi - myślę, że edukacji nigdy za wiele i warto się rozwijać, gdyż to procentuje ;)
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: Zbig55 »

Wybór jest duży, płatne, niepłatne, techniczne...Dobrą uczelnię poznasz po rankingach, liczbie kandydatów na jedno miejsce, dalej po ciekawych kierunkach podyplomowych na przykład studia MBA EY na Akademii WSB to jeden z ciekawszych i perspektywicznych.
emanea
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt gru 07, 2021 8:35 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: emanea »

najlepiej działa poczta pantoflowa :) ja czytam zawsze opinie w sieci, pytam znajomych. tym wsie kieruje nie tylko przy wyborze uczelni rzecz jasna.
alenka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt gru 03, 2021 7:27 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: alenka »

dokładnie, ja też szukałam informacji w internecie. Już w liceum wiedziałam, że chcę iść na uczelnię medyczną, na pielęgniarstwo. Zdecydowałam się na warszawskim MUM i to była świetna decyzja. Wysoki poziom, dużo zajęć praktycznych, doświadczeni wykładowcy. czesne też nie jest wygórowane.
Ciechanowska
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr gru 15, 2021 12:43 am

Re: Po czym poznać dobrą uczelnię?

Post autor: Ciechanowska »

W pierwszej chwili nasuwa mi się myśl, że dobra uczelnia to ta na którą trudno się dostać. To jednak nie najlepszy sposób oceny. Myślę, że najlepszą wizytówką uczelni są jej absolwenci i ich osiągnięcia. Warto poszukać wśród najlepszych w danej dziedzinie (którą chcesz studiować) czy znajdziesz tam absolwentów sprawdzanej uczelni.Ja mam też swój mechanizm sprawdzanie przez ocenę merytoryczną i społeczną wypowiedzi zamieszczanych na portalu Notatek.pl To akademickie miejsce wymiany wiedzy. https://notatek.pl/komunikowanie-zagadnienia-wstepne
ODPOWIEDZ