Kuchnia w stylu skandynawskim

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Aleksandra »

Jakie dodatki i dekoracje najlepiej by wg was wyglądały w kuchni aranżowanej na styl skandynawski?
Siedzę sobie właśnie w internetowym sklepie z takimi dodatkami i przebieram, ale w sumie to nie wiem co wybrać, żeby sie ładnie komponowało z minimalistycznym wyglądem kuchni i zarazem dodawało jej nieco ciepła.

:?:
Załączniki
sloik.jpg
sloik.jpg (7.62 KiB) Przejrzano 5926 razy
pudelko.jpg
pudelko.jpg (4.21 KiB) Przejrzano 5926 razy
koszyczek.jpg
koszyczek.jpg (9.93 KiB) Przejrzano 5927 razy
Pan Strach
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: siedemosiemdwa »

Wśrod inspiracji na jest całe mnóstwo kuchni urządzonych w stylu skandynawskim (swoją drogą, uwielbiam ten styl!). Świetne dodatki podkreślające charakter wnętrza to np. naturalne drewniane podstawki, wełniane ubranka na kubki, drewniane organizery, np. skrzynka na herbatę, z motywem laweny na przykład. Kosze i koszyki, wyściełane naturalnymi materiałami... :) Ach, rozmarzyłam się :D
JacekPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 12:45 pm

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: JacekPP »

Wygląda to ciekawie jednak wiesz każdy ma inny gust a w takie nieschematyczne klimaty trudno trafic niekiedy :)
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Kawowa »

W całym tym stylu skandynawskim bardzo podoba mi się fakt, że każda rzecz ma określoną funkcję i jest jednocześnie ładna, ale nie przytłaczająca, często zrobiona z naturalnych materiałów.
Do tego co tam wrzuciłaś z przykładów, dodałabym wiszącą lampę o klasycznym designie, jak np tu: lampix - wtedy uzupełni cały wystrój.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Zuzzanna »

o, moje klimaty zdecydowanie, kocham scandi, sama mam tak urządzony dom i uważam, że to najpiękneijszy styl na świecie :)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Hyorin »

Uwielbiam styl skandynawski, jest bardzo prosty, ale przy tym ciepły, czego chcieć więcej :)
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Martis04 »

Ja też lubię ten styl, ale akurat kuchnia marzy mi się w bardziej w angielskim stylu.
duser
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:18 pm

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: duser »

Taka kuchnia o której piszecie też mi się marzy, chyba w przyszły m roku będę remont generalny robił więc może wtedy uda się coś takiego zrobić. Tutaj https://www.gama-sklep.com.pl/a/313-mod ... kuchennych patrzyłem też na kolory jakie mają i jakie są teraz modne.
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 283
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Martis04 »

A jakie kolory waszym zdaniem najlepiej sprawdzają się w kuchni? Szukam inspiracji, może być w formie artykułu takiego jak ten https://tytuurzadzisz.pl/jakie-kolory-s ... -w-kuchni/ . Chcę, żeby była ponadczasowa, nie lubię co chwilę zmieniać wystroju.
Anita
Stały bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pt maja 20, 2016 8:10 pm

Re: Kuchnia w stylu skandynawskim

Post autor: Anita »

Kuchnia w stylu skandynawski to kuchnia jasna urządzona z wykorzystaniem naturalnych materiałów i cegły. Wzorowałam się na tym stylu urządzając swą kuchnię i wybrałam tradycyjną biel szafek z połączeniem płytek z elastycznego klinkieru, który wyglądają jak cegła Płytki Elabrick, które zastosowałam pomiędzy szafkami jak i na ścianie w jadalni, która jest połączona z kuchnią są impregnowane także charakteryzują się dużą wytrzymałością i nic się z nimi nie dzieje. Bardzo łatwo się je kładzie także można zaoszczędzić na pracy fachowców co czasami też ma ogromne znaczenie przy obecnych wzrostach cen w branży budowlanej.
ODPOWIEDZ