A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

A jak wy sprawiacie, żeby dziecko w kuchni też chciało gotować?
Jakieś gadżety, dekoracje, dziecięce naczynka i mebelki, inne pomysły?

Do poczytania: http://wszystkodlawnetrza.pl/gotowanie- ... e-wnetrzu/
Pan Strach
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: RudaMaryla »

Ja proszę moje dzieci o pomoc. Tak po prostu. Gotuje u mnie i córka i syn. Najpierw pokazuję jak coś wykonać, a potem dziecko powtarza. Potem wszyscy dookoła wiedzą, że gotował syn lub córa. Chwalę ich przed mężem, znajomymi, babciami, nawet wtedy gdy udział był niewielki. I to działa, bo pierwszą herbatę od syna dostałam gdy miał 5 lat, i to była pyszna czarna Tetley zalana wodą z kranu, zimną:) udawałam, że przepyszna... ale teraz takie rzeczy jak herbata dla gości czy kawa - dzieci robią na wyścigi.
Laurka1
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt mar 04, 2014 12:37 pm

Re: A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: Laurka1 »

Dziecko będzie się garnąć do kuchni, jeśli zauważy, że rodzice mają z tego przyjemność. Wspólne gotowanie to świetna zabawa i w konsekwencji dodatkowe gadżety okażą się zbędne. Należy zaangażować malucha, przydzielić mu choćby najmniejsze zadanie. Dobrze jest tłumaczyć dzieciom z jakim produktem mamy do czynienia, dać im do degustacji, razem obserwować jak potrawa zmienia się w piekarniku czy na patelni. Kiedy byłam dzieckiem i nie mogłam się doczekać, sama zaglądałam do pieca czy pachnący placek jest już gotowy :)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: Hyorin »

Moja córka od dziecka chętnie przebywała ze mną w kuchni. To chyba urodzona kucharka.Teraz ma 15 lat i niedzielne obiadki przygotowuje sama.Są naprawdę bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: kalioppe »

My teraz testujemy wspólnie multicooker REDMOND i powiem Wam, świetna sprawa.
Maluchy pomagają mi odmierzać produkty i wrzucać je do misy. Ja tylko ustawiam programy.
Roboty mało, a jakie cudeńka można tym wyczarować, mówię Wam :)
radek84
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 9:29 pm

Re: A jak wy sprawiacie, żeby dziecko też chciało gotować?

Post autor: radek84 »

Żeby dziecko chciało cokolwiek zrobić, musi być zainteresowane. :P. Na siłę to gorzej niż z osłem. W luźne dni, poświęcić więcej czasu i świetna zabawa wychodzi, zwłaszcza przy robieniu ciast. :D. Czasami mam takie akcje ze swoimi chrześniakami. :).
ODPOWIEDZ