Mikrofala - za czy przeciw?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Jesteście (i dlaczego) ZA posiadaniem kuchenki mikrofalowej, czy może przeciw?
Trochę argumentów tutaj: http://wszystkodlawnetrza.pl/kuchenka-m ... k-czy-nie/,
ale ciekawi jesteśmy co Wy o tym myślicie:)
Pan Strach
todayistonight
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: śr gru 04, 2013 3:25 pm

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: todayistonight »

Wydaje mi się, że podgrzanie jedzenia tradycyjnymi metodami nie jest aż o tyle bardziej czasochłonne, a smak jest o wiele lepszy, dlatego szkoda mi zagracać sobie kuchnię mikrofalą.
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: meblonista »

A wg mnie mikrofala to oszczędność czasu. Ostatnio usłyszałam w jakimś programie stwierdzenie, że przygotowując jedzenie w mikrofali tracimy ciut mniej witamin :)

Mikrofala to przede wszystkim wygoda.
Na jednym talerzu możemy podgrzać cały obiad, nie pilnując go.
A nie, tradycyjnie, w 3 garnkach: mięso, ziemniaki, warzywa..

Oprócz tego zajmuje niewiele miejsca.

Osobiście bardzo polecam.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Aleksandra »

Ja też jestem za mikrofalówką, w pędzącym świecie to dzisiaj urządzenie niezbędne :)
Awatar użytkownika
Mokana
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 12:14 am

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Mokana »

Ja dosyć często korzystam z mikrofalówki i jak dla mnie jest to oszczędność czasu. Szybko można coś przyrządzić, jak i pogrzać.
ajmara
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: śr wrz 25, 2013 12:57 pm
Lokalizacja: Chorzów
Kontaktowanie:

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: ajmara »

Jak ktoś musi często podgrzewać wieloskładnikowy obiad to pewnie mikrofala jest przydatna. Natomiast zazwyczaj zupełnie wystarczy tradycyjna kuchenka gazowa i piekarnik. A jedzenie wtedy jest o wiele lepsze.
Andrei
Zaglądacz forumowy
Posty: 29
Rejestracja: wt mar 11, 2014 12:38 pm
Kontaktowanie:

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Andrei »

Jeśli ktoś jest bardzo zabiegany to jak najbardziej. Często nie starcza czasu na podgrzanie/ugotowanie czegoś na gazie, a mikrofala to bardzo szynki i wygodny sposób chociażby na zupę czy parówki z serem ;)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Hyorin »

Nigdy nie posiadałam kuchenki mikrofalowej, ponieważ uważałam, że to zbędne urządzenie.Od kiedy dostałam ja w prezencie zmieniłam zdanie na jej temat.Teraz jest bardzo przydatna do podgrzewania wczesniej przygotowanych potraw.
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: annna »

Mikrofalówka z pewnością pozwala na oszczędnośc naszego czasu. Chwilka moment i już potrawa podgrzana.
Ale wydaje mi się, że tradycyjnie podgrzewane lub smażone dania, wydają się jakieś ...lepsze w smaku.
Kimmi
Świeżak na forum
Posty: 8
Rejestracja: śr cze 04, 2014 11:14 am
Kontaktowanie:

Re: Mikrofala - za czy przeciw?

Post autor: Kimmi »

Też jestem za. Pozwala na zaoszczędzenie czasu. U mnie np. każdy wraca o innej porze do domu i odgrzewać obiad pięć razy? Nie, nie, nie. Wole wsadzić do mikrofali i spokój.
Urządzenie przegrywa, gdy chodzi o bułki, hamburgery i tego typu produkty. Wszystko robi się miękkie i sflaczałe.
Ostatnio zmieniony śr cze 18, 2014 8:51 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
ODPOWIEDZ