O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: Kawowa »

Macie jakieś rady takie z własnego doświadczenia na temat kupowania mieszkania?
Na co powinno się zwracać uwagę, zwłaszcza jak się jest w temacie nieruchomości totalnym laikiem?
Ja sama kupowałam z pomocą agencji nieruchomości więc sporo zmartwień odeszło mi z głowy, bo pośrednicy to załatwiali.
Znacie pomysły na to, jak negocjować cenę czy sprawdzić stan prawny nieruchomości?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: Aleksandra »

tzn z biurem nieruchomości chyba faktycznie najłatwiej się zorientować,
bo to oni sprawdzają stan nieruchomości itd.
Tak, że jak z pośrednikami, to tylko dobre biuro.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: yettie »

Szukając mieszkania warto zajrzeć na wyszukiwarkę nieruchomości . Znaleźć można tu bardzo dobre oferty mieszkań w całej Polsce.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: katarynka »

Ważne by oferowane mieszkania były zadbane i dostępne w miare niskiej cenie co jak na dzisiejsze czasy jest prawie niemożliwe ;).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: kalioppe »

Na własną rękę tez można kupić fajne mieszkanie. Wcale nie trzeba korzystać z pomocy agencji.
Trzeba się za to trochę naszukać :) No ale dzisiaj mamy do dyspozycji chociażby stronki jak ta: targimieszkaniowenet/poznan-i-okolice/rynek-pierwotny/, więc szukanie mieszkania na pewno zajmuje teraz mniej czasu niż jeszcze jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: kangurka »

Rzeczywiście czasami lepiej opłaca się kupić mieszkanie bez udziału agencji, która jednak zgarnia trochę grosza za udział w transakcji.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: O czym pamiętać kupując mieszkanie?

Post autor: Brodacz876 »

Kawowa pisze:Macie jakieś rady takie z własnego doświadczenia na temat kupowania mieszkania?
Na co powinno się zwracać uwagę, zwłaszcza jak się jest w temacie nieruchomości totalnym laikiem?
Ja sama kupowałam z pomocą agencji nieruchomości, takiej jak ta: nieruchomoscilegrabiz/ więc sporo zmartwień odeszło mi z głowy, bo pośrednicy to załatwiali.
Znacie pomysły na to, jak negocjować cenę czy sprawdzić stan prawny nieruchomości?
Główną zasadą Handlu jest to żeby pozbyć się pośrednika ;)
ODPOWIEDZ