Łazienka dla kilku osób.

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
krawczyk
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: czw sie 22, 2013 11:59 am

Łazienka dla kilku osób.

Post autor: krawczyk »

Łazienka to jedno z bardziej obleganych domowych miejsc, jak w najlepszy sposób zaprojektować i zaaranżować aby nie było spięć i zgrzytów między domownikami?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: Aleksandra »

Może jak kazdy do łazienki wymyśli coś małego "od siebie" to da się to jakoś pogodzić?:)
Chociaż mini mini żeby kazdy miał wkład własny
ekstraszef
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: pn wrz 23, 2013 9:32 am

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: ekstraszef »

W pierwszej kolejności to podzielić osobno łazienkę i wc. Następnie umywalka, wiadomo poranne mycie zębów, u panowie golenie i makijaż u pań. I tu proponuję wybrać podwójne umywalki dobrej jakości roca. To takie chyba najważniejsze opcje jakie mi przychodzą do głowy.
Awatar użytkownika
Mokana
Zaglądacz forumowy
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 29, 2013 12:14 am

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: Mokana »

Moja łazienka jest wręcz odwrotnością tego, co pisze ekstraszef. :D Jednak każdy jest zadowolony. Nie miałam niestety na tyle miejsca, aby zrobić osobno wc i łazienkę. Za to zdecydowałam się na wanne i prysznic. Wanne to głównie ze względu na dziecko, natomiast szybki prysznic jak wiadomo ma wiele zalet. :) Umywalkę też mam pojedyńczą, jednak na szczęście nie ma jakichś spięć o to pomieszczenie. :)
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Urządzenie łazienki w głównej mierze uzależnione jest od jej metrażu. Mało kto może sobie pozwolić na dwie umywalki, prysznic i wannę w jednym pomieszczeniu. Jeśli w domu jest więcej domowników, warto może pomyśleć o jeszcze jednej, mniejszej łazience (takiej z toaletą, lustrem, szafką na najpotrzebniejsze rzeczy) - z pewnością rozwiązałoby to sporo porannych spięć ;)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: kangurka »

Jeżeli mieszkamy w domu, możemy sobie pozwolić na dwie łazienki. Ciężko o to jednak w zwykłym mieszkaniu niestety.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: Kobite »

kangurka pisze:Jeżeli mieszkamy w domu, możemy sobie pozwolić na dwie łazienki. Ciężko o to jednak w zwykłym mieszkaniu niestety.
Na pewno, chociaż w takiej sytuacji mimo wszystko dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie toalety od łazienki jest to przy dużej liczbie osób dość praktyczne rozwiązanie. Przy okazji jak ktoś będzie zabierał się do aranżacji możecie sobie przeczytać dość ciekawy artykuł odnośnie aranżacji funkcjonalnej łazienki - babciapolka napisany dość prostym językiem, a przy okazji zawiera dość sporo ciekawych informacji, które myślę, że mogą się przydać. Kilak rozwiązań wykorzystaliśmy u siebie. Mimo, że łazienka to najmniejsze pomieszczenie jej aranżacja i zagospodarowanie to bardzo często największy problem.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: artystka »

Też jestem za tym by oddzielić WC od łazienki. W moim rodzinnym domu nie było takiego podziału i wywoływało to dużo niepotrzebnych spięć;(
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Łazienka dla kilku osób.

Post autor: kalioppe »

Zgadzam się, osobne WC i łazienka to dobra opcja. U nas tak jest i nie ma kolejek rano ;)
No i na pewno trzeba stawiać na solidne materiały. Fajną opcją są np. deski drewniane takie jak tu: sklepaneks. Nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu nie powinna się tak szybko zniszczyć jak plastikowa.
ODPOWIEDZ