Oświetlenie łazienkowe

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Oświetlenie łazienkowe

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Oświetlenie łazienkowe - jakie lampy i żarówki macie w swoich łazienkach i co w domowym oświetleniu chcielibyście zmienić na lepsze?
Oryginalne lampy łazienkowe, systemy oświetleniowe i inne: wymiana doświadczeń
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: Dorota40 »

U nas w łazience do optymalnego oświetlenie wystarczyły zwykły mleczne kinkiety,
chociaż dla stworzenia takiej bardziej romantycznej atmosferki, to zafundowaliśmy sobie mini lampeczki do fug kafelkowych (hitowo to wygląda):
Obrazek
To tzw. Ledy do fug
Piękna rzecz.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: Aleksandra »

Rzeczywiście.
Jak takie kryształki połyskujące czy coś w tym guście - extra.
My ostatnio dobieraliśmy oświetlenie robiąc w łazience kącik dla dziecka (kolorowa krolestwolazienek.pl/nasze_inspiracje/dziecieca-lazienka, duzo jasnych barw , światełka itp).
Coś jak to na zdjęciu, tylko z mniejszym przepychem oczywiście i lampeczki różowe
Załączniki
Fotka z krolestwolazienek.pl
Fotka z krolestwolazienek.pl
foto.jpg (11.06 KiB) Przejrzano 3693 razy
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: kalioppe »

U mnie główne źródło światła jest LEDowe, ale lustro oświetlam tradycyjnymi żarówkami. Przy takim świetle zdecydowanie lepiej wykonuje mi się makijaż.
Monaki
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 09, 2013 11:16 am

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: Monaki »

Mam po prostu żarówkę o dość mocnej mocy, dopasowaną do lampy. A że bardzo lubię nastrojowe oświetlenie to dodatkowo taką lampkę przy lustrze no i świecznik. :)) Mocne oświetlenie się przydaje jeśli się czyta w wannie (fajna sprawa), a to nastrojowe dla relaksu. :)
brenda
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: czw maja 16, 2013 9:35 am

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: brenda »

Dorota40 pisze:U nas w łazience do optymalnego oświetlenie wystarczyły zwykły mleczne kinkiety,
chociaż dla stworzenia takiej bardziej romantycznej atmosferki, to zafundowaliśmy sobie mini lampeczki do fug kafelkowych (hitowo to wygląda):
Obrazek
To tzw. Ledy do fug
Piękna rzecz.

Ale to ładnie wygląda! Bardzo fajne :)

Ja mam niewielką lampę sufitową i dwa kinkiety nad lustrem, czyli niewiele.
Nie mam zbyt wielkiego pola manewru, bo moja łazienka nie należy do zbyt dużych, a szkoda, bo marzyłby mi się typowy pokój kąpielowy :)
filip.s
Zaglądacz forumowy
Posty: 23
Rejestracja: pn cze 24, 2013 12:33 pm

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: filip.s »

W mojej łazience zdecydowałem się na oświetlenie sufitowe w płycie kartongipsowej. Po roku przyznaję jednak, że błędem był wybór halogenów. Strasznie ciągną prąd i grzeją jak małe piecyki ;p Teraz wybrałbym led-y o ciepłej barwie. Na pewno nad lustrem warto zamontować oświetlenie galeryjne (takie jak nad obrazami) ze świetlówką. Dlaczego? Światło które daje jest zbliżone do naturalnego i wiernie odwzoruje nam kolory w lustrze, co ważne może być szczególnie dla Pań (makijaż) ;D
tomasz642
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: czw gru 12, 2013 1:43 am

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: tomasz642 »

A co sądzicie o lustrach podświetlanych LED-ami? Coś takiego ma w ofercie na przykład Soleda Mirror. Moim zdaniem - to nie tylko dodatkowe oświetlenie, ale też świetna dekoracja łazienki. Myślę, że te taśmy LED wbudowane w lustro, dają całkiem sporo światła. A może ktoś z Was ma coś podobnego u siebie? Jestem ciekaw właśnie, bo całkiem fajnie to na zdjęciach wygląda... Zastanawiam się nad zakupem takiego lustra.
sylwia4012
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 11:04 am

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: sylwia4012 »

Świeczniki fajnie i romantycznie wyglądają w wnętrzu łazienki, zwłaszcza podczas kąpieli wspólnej. Takie gadżety warto kupować w sklepach desingierskich np. spam czytamy regulaminja tam widziałam wiele ciekawych świeczników a także lustra bardzo eleganckie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Oświetlenie łazienkowe

Post autor: Majeczkaa »

Wszystkie żarówki w mojej łazience jak i w całym mieszkaniu są energooszczędne, bo nie lubię przepłacać za prąd. Jeśli chodzi o oświetlenie łazienkowe, to mam oświetlenie sufitowe, które bardzo rzadko włączam, bo nie tak dawno kupiłam jedno z tych genialnych podświetlanych luster sferaluminapl/oswietlenie/lustrozoswietleniem.html i światło, które daje to lustro zazwyczaj w zupełności mi wystarcza, bo mam też dość jasną łazienkę, bo mam w niej duże okno. Takie lustro jest nie tylko praktyczne, ale także jest fajnym elementem dekoracyjnym we wnętrzu.
ODPOWIEDZ