Sauna parowa w łazience a wentylacja

Aranżacja łazienki, meble, wyposażenie.
Nowoczesna czy tradycyjna? Jaka jest Twoja łazienka? Armatura łazienkowa, meble i wieszaki, dodatki oraz dekoracje, wszystkie ciekawe pomysły na urządzenie domowej łazienki od A do Z. Relaks zaczyna się od leżenia w wannie! Pytaj, odpowiadaj, doradzaj - łazienkowe rozmowy na poziomie.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: Aleksandra »

Czy postawienie sauny parowej w łazience nie zaburzy jej systemu wentylacji?
Tj czy sie nie podusimy...?
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: kalioppe »

Poczytaj sobie: wandex./sauna-mokra-czy-sauna-parowa. Bardzo dobry artykuł na temat saun - i parowych i mokrych. Mam nadzieję, że się przyda :)
Sama nie mam sauny, więc z własnego doświadczenia nic nie poradzę.
PatrycjaWrocek
Zaglądacz forumowy
Posty: 32
Rejestracja: pt sty 24, 2014 8:41 pm

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: PatrycjaWrocek »

Ojejku, ale ja bym chciała mieć saunę u siebie w łazience, no naprawdę to byłoby coś, co sprawiłoby, że chętniej by mi sie do domu wracało.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: Aleksandra »

dzięki za odpowiedzi, skorzystam sobie z tego tekstu, nuż widelec coś znajdę w sprawie tej wentylacji
Arek454
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: sob lip 10, 2021 6:03 pm

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: Arek454 »

Warto na pewno przy wentylacji mechanicznej zastanowić się nad wykorzystaniem anemostatu o którym będziecie mogli dowiedzieć się z artykułu - https://remont.biz.pl/wentylacja/anemos ... o-takiego/ Stanowi zakończenie sieci wentylacyjnej, natomiast jej głównym zadaniem jest kierowanie strumienia powietrza w ustalonym przez użytkownika kierunku. Warto wybrać rozwiązania najwyższej jakości i funkcjonalności, mam nadzieję że wszystko pójdzie oczywiście po Waszej myśli. Pozdrawiam!
arnika
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn gru 13, 2021 2:29 pm

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: arnika »

A czy macie namiary na sprawdzonego hydraulika? Moim zdaniem jest to bardzo ważna kwestia. Z mojego doświadczenia polecam pogotowie hydrauliczne Warszawa hydraulik usługi hydrauliczne: https://fachowenaprawy.pl/ . Na pewno taki namiar przyda się także przy montażu.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: Majeczkaa »

To ja może dodam kilka słów o anemometrach, które mogą być równie przydatne w kwestii wentylacji. To urządzenia, które służą do pomiaru prędkości powietrza. Służą między innymi do sprawdzania sprawności systemu wentylacyjnego i wykrywania ewentualnych nieprawidłowości. Dokładniej opisane działanie takiego sprzętu znajdziecie na https://www.test-therm.pl/katalog-produ ... anemometry. Anemometry mogą być szczególnie przydatne właśnie w przypadku saun parowych, ponieważ pozwalają na określenie, czy powietrze w pomieszczeniu jest wymieniane w odpowiednim tempie i czy nie dochodzi do nadmiernego zadymienia.
dzoana
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn lis 29, 2021 10:29 am

Re: Sauna parowa w łazience a wentylacja

Post autor: dzoana »

A czy znaleźliście już fachowca, który podejmie się instalacji tego wszystkiego w kuchni? Moim zdaniem jest to bardzo istotna kwestia. Polecam rzucić okiem na całodobowe usługi hydrauliczne, hydraulik Leszek Kamiński: http://hydraulik.gdansk.pl/ . Będzie to bardzo dobry wybór.
ODPOWIEDZ