Ile gniazdek w kuchni??

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Pumpilka »

Ile gniazdek elektrycznych powinno być w kuchni która ma 4m na 3,5 m?
Tak orientacyjnie chociaż chciałabym wiedzieć
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Dorota40 »

Chyba wszystko zależy od tego jak wiele będziesz chciała miec w kuchni sprzętu na prąd (mikrofala, zmywarka, czajnik, tostery jakieś czy opiekacze, + z 2 wolne gniazdka na np maszynę do lodów czy mikser, może radyjko) - wydaje mi się że z 6 gniazdek to minimum, ale to najlepiej spytaj jakiegoś elektryka co Ci będzie robił. Jak jesteś z okolic stolicy to polecę firmę doswiadczonyelektryk.pl -bardzo fajnie się sprężają, cenowo nie sa drodzy no i doradza w razie czego.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Licząc że każde gniazdko ma po dwa wejścia to wydaje mi się że 6 gniazdek przy kuchni o takim metrażu to trochę za dużo. Wziąć trzeba pod uwagę, że tych wszystkich urządzeń elektrycznych raczej nie używa się w tym samym czasie. Na stałe do prądu w kuchni jest podłączona zazwyczaj lodówka, czajnik, radio, mikrofalówka. Oczywiście wiele zależy też od rozmieszczenia tych sprzętów w kuchni, od rozmieszczenia szafek, itp.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: boom99 »

No chyba, że ktoś ma 5 dzieci i wszyscy jednocześnie gotują, włączają mikrofalówkę, toster itd itd - to może się zdarzyć - widziałam taką scenę u mocno "płodnej" kuzynki ;)
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Hyorin »

To wszystko zależy od Twoich potrzeb i ile masz sprzętu do podłączenia.Jednak warto nad tym pomyśleć przed remontem.
radek84
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 9:29 pm

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: radek84 »

W zasadzie według mnie jedno gniazdko na piec, drugie podwójne na sprzęt typu mikser, blender itp. Dla mnie wystarcza. Za dużo też jest bezsensu. :P.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Aleksandra »

A takie pytanko - czy mocno zwiększona ilość gniazdek przekłada się też na większy pobór prądu z domu i wyższe rachunki?
Tak się zastanawiam, chociaż w sumie ceny energii elektrycznej są różne, dostawcę można zmienić, ale myślę że jak się ma mniej gniazdek to i tak wtedy ciągnie się przez złodziejki czy przedłużacze po to, żeby mieć prąd do sprzętów, które są nam potrzebne.
Więc w teorii więcej gniazdek nie znaczy większe rachunki, tak?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: Pumpilka »

Dzięki za porady:) poprzednio skorzystałam więc zerkam znowu, bo córa się buduje i mamy powtórkę z rozrywki
Pyzata
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: boom99 »

No to nie pozazdroszczę:) Weźcie tego samego fachowca co poprzednio, oczywiście
jeżeli się sprawdził. A jeśli chodzi o same instalacje elektryczne, to różne mozna tez kupić
normalnie w marketach budowlanych jak OBI itp.

Wygodnie, i najcześciej niedaleko:)
Awatar użytkownika
OoOoPP
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: czw kwie 21, 2016 9:57 am

Re: Ile gniazdek w kuchni??

Post autor: OoOoPP »

im więcej, tym lepiej. Bo to nigdy nie wiadomo ile Ci się przyda. Moim zdaniem minimum to 2 gniazdka
ODPOWIEDZ