Piec chlebowy w kuchni

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Piec chlebowy w kuchni

Post autor: Kawowa »

Może ktoś z was wpadł kiedyś na taki pomysł, żeby urządzić sobie w kuchni piec chlebowy?
Marzy mi się coś takiego, ale nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle jest sens robić taką przebudowę kuchni specjalnie pod ten piec.
Mimo to, muszę przynajmniej zrobić rozeznanie w temacie :)
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Piec chlebowy w kuchni

Post autor: Anita12 »

Jeśli chodzi o takie piece, to z tego co wiem można je kupić "w całości", tak jak tu: vitcaspl/piece-chlebowe-do-pizzy-opalane-drewnem - przy czym tu kupujesz bezpośrednio od producenta.
Patrząc na gabaryty takich pieców mam wrażenie, że nie tyle sama przebudowa jest problematyczna, co znalezienie na taki piec miejsca w przeciętnej polskiej kuchni.
Wydaje mi się natomiast, że może to być świetny pomysł, jak ktoś ma stary dom z kuchenką sprzed dziesiątków lat, opalaną drewnem. Wtedy można w pełni wykorzystać taki potencjał.
radek84
Zaglądacz forumowy
Posty: 26
Rejestracja: pn wrz 22, 2014 9:29 pm

Re: Piec chlebowy w kuchni

Post autor: radek84 »

Wszystko można, wystarczą chęci i ... Miejsce. :P. Miło jest mieć własny, świeży upieczony chleb. Jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to działaj. :D. Ja robię czasami w piekarniku i też mnie to cieszy. :D.
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Piec chlebowy w kuchni

Post autor: Thea33 »

Wow, piec chlebowy w kuchni? :) Cóż za rarytas! Nie śmiałabym marzyć o takim cudeńku, ale widzę, że amatorzy są :)
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Piec chlebowy w kuchni

Post autor: Kobite »

Tylko do tego trzeba mieć nie tylko dużą kuchnie, głęboki i pełny portfel jak i sporo tego chleba piec. Dla przeciętnego śmiertelnika, raczej najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko będzie kupienie jakiejś maszyny do pieczenia chleba, ewentualnie też najtańsza opcja jaką jest garnek rzymski, koszt niewielki bo chociażby za 50 zł - wiadomo, że efekt jak wyjmuje się cieplutki chleb z pieca jest zupełnie inny, ale trzeba być praktycznym według mnie. Wydawać masę pieniędzy żeby co jakiś czas upiec sobie chleb? - troszkę dziwne działanie.
ODPOWIEDZ