Jak mądrze wybrać lampy LED?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: Pumpilka »

Jak mądrze wybrać lampy LED?
Na co powinnam zwracać uwagę w momencie zakupu: powierzchnię do oświetlenia, jakieś sprawy oznaczen na żarówkach, energooszczędność?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: Dorota40 »

Już ja wybierasz oświetlenie ledowe, to stawiasz na energooszczędność:)
A z ciekawości, bo już jakiś czas temu pisałaś w temacie - wybrałaś coś konkretnego?
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: Pumpilka »

Szczerze mówiąc odłożyłam to na potem :)
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: Dorota40 »

Hehe, skądś to znam - takie wieczne odkładanie na potem, to prosta droga do tego, żeby nie zrobić nic:)
Zajrzyj sobie za lampami Ledowymi do sklepu oneled.pl/- mają spory wybór, obsługa jest całkiem przyjemna i jak się im poględzi co nieco, to nawet podpowiedzą w wyborze - ja tam zawsze lubię sobie o wszystko dokładnie podpytać.
niewazne
Bardzo stały bywalec
Posty: 389
Rejestracja: czw sty 22, 2015 8:21 pm

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: niewazne »

Pytasz w końcu o lampy czy o żarówki? Bo jeśli o żarówki, to bardzo ważna jest przede wszystkim technologia w jakiej zostały wykonane. Dawniejsze żarówki energooszczędne, które wielu osobom mylą się z ledowymi, zawierają rtęć, co jest niebezpieczne zarówno dla środowiska, jak i ludzi, jak również migoczą, mogąc wpływać tym na pogorszenie wzroku. Musisz więc szukać tych bardziej nowoczesnych. Ja kupowałem w Perfektmarket taki, tam jest napisane, że nie zawierają rtęci.
Druga sprawa to oczywiście moc i powiązana z nią ilość lumenów - im więcej tym jaśniej.
Warto też zwrócić uwagę na marke i cenę, chociaż tu większość osób się zgadza, że najkorzystniej kupować te ze średniej półki cenowej.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: siedemosiemdwa »

Zanim zdecydowałam się na zakup ledów, przeczytałam informacje w kilku różnych miejscach. Dlatego Wy może jakie profile led spradźcie w artykule na Alces.pl, tam przeczytacie, do jakich aranżacji to pasuje. Myślę, że ta wiedza okaże się dla Was pomocna.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: designerka »

Z chęcią poczytam. Nie wiedziałam, że taśmy muszą być w profilach, ciekawa sprawa. Sprawdzę, jakie wybrać.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: AlaKawa »

Sama też bardzo chętnie zapoznam się z tematem, bowiem jestem obecnie na etapie wybierania oświetlenia do domu. Przy czym myślę sobie, że ledy oczywiście nie umniejszając ich zalet, zdecydowanie lepiej pasują do nowoczesnych wnętrz. Mnie natomiast bardzo podoba się klasyczna stylistyka, w związku z czym na pewno chciałabym po stawić na takie produkty jak te z dutchhouse.pl/oswietlenie/abazury-do-lamp , bo nie wiem jak Wy, ale sama uwielbiam wręcz lampy z abażurami:)
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Jak mądrze wybrać lampy LED?

Post autor: asieczek »

Jeśli chcesz zmodernizować oświetlenie w swoim biurze czy mieszkaniu to warto pomyśleć o energooszczędnych rozwiązaniach takich jak vtac. Mają szeroki wybór produktów LED, które pozwolą Ci zaoszczędzić energię i stworzyć odpowiednie warunki oświetleniowe.
ODPOWIEDZ