Kominek czy piec kaflowy?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Bimbek »

Gdybym mieszkał w domu wybrałbym tradycyjny kominek, ale ponieważ w moim przypadku w grę wchodzi mieszkanie, to rozwiązaniem jest kominek ekologiczny. Oczywiście nie jest to główne źródło ogrzewania, bardziej chodzi o klimat, walory estetyczne no i przy okazji trochę ciepełka :)
Pan Strach
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: LoveMeblove »

Spytam tak przy okazji tematu: czy według Was kominki elektryczne się opłacają, czy to tylko strata pieniędzy?
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Bimbek »

Według mnie to strata pieniędzy. Skoro marzysz o kominku, a na tradycyjny nie możesz sobie pozwolić, według mnie znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ten ekologiczny (inaczej zwiany biokominkiem), o którym pisałem wcześniej. To coś o wiele "bliższego" tradycyjnemu kominkowi niż taki elektryczny.
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: LoveMeblove »

Zachęcona przez Ciebie próbuję zgłębić temat :)

Wyczytałam nawet tutaj http://budujesz.info/artykul/kominki-ek ... e,432.html, że takie kominki mogą na nas dobrze wpływać... Ale tak się zastanawiam - w jaki niby sposób opórcz poprawy samopoczucia na widok strzelającyh płomieni? Może ktoś ma jakieś rzetelne informacje?
anitalesz
Zaglądacz forumowy
Posty: 58
Rejestracja: śr wrz 30, 2015 10:45 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: anitalesz »

ja jestem calkowicie za kominkiem, od zawsze chcialam miec i ostatnio jak kupowalam dom to w koncu zrealizowalam to marzenie. bardzo fajny kominek zrobila mi firma stonmar z rzeszowa, jestem mega zadowolona
LoveMeblove
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: pt paź 23, 2015 2:09 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: LoveMeblove »

Anito, ale mówisz o takim kominku z prawdziwego zdarzenia, tak? :) jak z rozprowadzaniem ciepła?
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: designerka »

Też jestem ciekawa. Wydaje mi się, że piecowy daje więcej ciepła. Kominek to raczej dodatek.
michaloo
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 20, 2016 3:16 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: michaloo »

Moim zdaniem piece kaflowe wszyły już z mody. Gotowe w sklepach są bardzo drogie, a o dobrego fachowca który zbudował by piec kaflowy od zera jest strasznie ciężko. Dobrym pomysłem jest biomominek, ale tylko jeśli jego zadaniem będzie dogrzanie pomieszczenia. Jeśli ktoś nie miał nigdy styczności z takimi kominkami to na tej stronie można zapoznać się z parametrami oraz ceną takich kominków spam]. Dużym zaletą takich kominków jest to, że są mobilne. Możemy je z łatwością przenieść do innego pomieszczenia. Cześć z nich może być także wieszana na ścianach.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Kobite »

Nie prawda, że w mieszkaniu w grę wchodzi tylko kominek ekologiczny poczytaj sobie o piecykach kominkowych Aduro bardzo dobra Duńska firma - http://www.omikron-kominki.pl/piecyki-k ... aduro.html tego typu kominki są bardzo bezpieczne i co też istotne wykonane w bardzo fajny sposób więc pasują idealnie do wnętrza. Uwierz, że piecyk ekologiczny vs. piecyk na prawdziwe drewno to niebo a ziemia w odczuciach.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: kapitalna »

A co powiecie na kominki z płaszczem wodnym. Z tego co czytam http://www.rekuperacja.waw.pl/kominki/ to okazuje się, że to jest dość tani sposób na ogrzewanie domu, zwłaszcza , że cena drewna nie jest wysoka. Jak się na to zaopatrujecie?
ODPOWIEDZ