Kominek czy piec kaflowy?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: brutus »

Kominki z płaszczem wodnym to super sprawa - kominek może być alternatywnym źródłem ciepła w instalacji centralnego ogrzewania - to jest fajne na przykład w okresach, kiedy jeszcze niby sezon grzewczy jeszcze się nie zaczął, ale już jakoś chłodno. Wtedy można sobie dogrzewać kominkiem :). Ciepło, przytulnie i romantycznie. Jak szukacie jakiegoś sklepu internetowego z kominkami to polecam ten nowo otwarty sklep z kominkami: http://www.kominkisklep.com . Byliście już w tym sklepie?
Pan Strach
robiss
Zaglądacz forumowy
Posty: 25
Rejestracja: wt cze 07, 2016 10:24 am
Kontaktowanie:

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: robiss »

Oczywiście, że cena niektórych kominków może przyprawić o ból głowy, ale jeśli ktoś chce to może kupić i nie wydać dużej kasy. Znalazłem fajny kominek w OBI, ale cena mnie lekko zabiła, więc poszukałem w sieci i znalazłem ten sam o 700zł taniej :) Piękny kominek typu koza na pellet z małym zasobnikiem. Natomiast pellet zamiast 950zł kupiłem przez , czyli mozna tylko trzeba po googlować dobre miejsca i mieć czas na szukanie.
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Majeczkaa »

Nie polecam ani pieca kaflowego ani kominka. Ok kominek może ładnie wyglądać, ale jest szalenie niekomfortowy. Ciągle trzeba do niego podkładać drewna, żeby utrzymac temperaturę w domu. Poza tym w przypadku kominka są zauważalne spadki i wzrosty temperatury, a to zle wpływa organizm człowieka. Ja mam u siebie ogrzewanie gazowe, które zamontowałam 2 lata temu i jestem z niego bardzo zadowolona, bo jest wygodne i nie jest tez drogie. Gaz kupuje u tego dostawcy http://www.cryogas.pl/lng , bo polecili mi go znajomi, którzy także u niego kupują.
Jokata
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt lip 26, 2016 5:29 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Jokata »

Tak naprawdę ile ludzi - tyle różnych opinii. Sama uważam, że lepszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie jest piecyk kaflowy. Podobnie twierdzi kilku moich znajomych, którzy znają się na tej branży. Gdybym miała zamontować taką konstrukcję, to pomyślałabym np. o czymś takim: http://kratki.com/sklep/pl/category/15/piece/17, bo jestem za tym, by wspierać rodzimą produkcję ;)
stobejczyk
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: sob lip 20, 2013 9:42 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: stobejczyk »

Piec czy kominek wymagają dobrej instalacji, więc czy to czy to, trzeba to dobrze zrobić i skomponować z całym wnętrzem. Wybranie stylu aranżacji narzuci wybór piec czy kominek. Dla mnie w zasadzie i piec i kominek mogą być dziełem sztuki i to chyba o to chodzi. Takie dzieło sztuki (kominek) w wykonaniuod admina: czytaj regulamin, linki wykasowane
apiks
Świeżak na forum
Posty: 1
Rejestracja: wt paź 25, 2016 5:36 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: apiks »

Kominek wydaje mi się przyjemniejszym i rozsądniejszym rozwiązaniem. Ale według uznania. Ważne, żeby nam się samym podobało.
Kalis
Zaglądacz forumowy
Posty: 20
Rejestracja: pn lut 29, 2016 1:55 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: Kalis »

Zdecydowanie poleca jakiś sprzęt na pellet. Pellet to moim zdaniem najlepsza forma opału w dzisiejszych czasach. Piece na pellet są niemal bezobsługowe, bardzo wydajne, no i są na nie spore dofinansowania. No i sam pellet - ja akurat używam pelletu premium marki Olimp (jest jeszczepellet Lavadość dobry) , bo wiem, że to dobrej jakości pellet, ale sam pellet jest łatwo dostępny, można go zamówić przez internet, w składzie opałowym a nawet kupic w markecie budowlanym. Zastanów się, moim zdaniem warto przejść właśnie na pellet ;)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że kominek! Piec kaflowy? To już przeżytek! Dzisiaj stawia się na nowocześniejsze rozwiązania.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: AlaKawa »

Tak na dobrą sprawę możliwości w zakresie wyboru ogrzewania mamy dzisiaj bardzo wiele. Przy czym jednak jeżeli zależy nam na rozwiązaniu ekologicznym, a zarazem takim, które sprawdzi się przy ogrzewaniu nie tylko całego domu, ale również może być stosowane przy kuchenkach gazowych, fajną opcją na pewno okaże się tutaj oferta firmy LPG DIRECT https://lpgdirect.pl/ . Dystrybutor ten nie tylko dostarcza butle na butan, ale również zapewnia montaż pewnej instalacji, przy czym można tutaj być pewnym dużego doświadczenia pracowników firmy.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Kominek czy piec kaflowy?

Post autor: kapitalna »

Nigdy bym się nie zdecydowała na piec kaflowy, jak już to tylko i wyłącznie kominek. Właśnie męża namawiam na jego budowę, już znalazłam bardzo dobre systemy kominowe https://sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe i to tylko kwestia instalacji. Szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, kiedy będę mogła wylegiwać się przed ogniem :)
ODPOWIEDZ