"Duży pokój"

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

"Duży pokój"

Post autor: Aleksandra »

Jak urządzić duży pokój w blokowisku?
Mało przestrzeni, wielu sąsiadów gapiących się z okna... może Wy macie jakieś fajne idee?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: "Duży pokój"

Post autor: Meble-Bogart.pl »

W temacie mebli, mogę polecić amerykanki. Mogą pełnić funkcje fotela, lub małej sofy, a po rozłożeniu mamy dodatkowe miejsce do spania dla siebie, czy gości.
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: Anita12 »

Co do sąsiadów zaglądających przez okno - albo jakaś gęsta firana, choć akurat nie jestem ich zwolenniczką, albo jakieś fajne zasłony, które w każdej chwili można wsunąć na okno. Ciekawie wyglądają jeszcze tzw. rzymskie rolety - zamiast firan i zasłon.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: siedemosiemdwa »

Jeśli nie ma się osobnego pomieszczenia na sypialnię, to warto pomyśleć o takiej kanapie, którą będzie się łatwo rozkładać do snu. Moi rodzice skusili się kilka lat temu na skórzaną rogówkę, która powinna stać cały czas złożona, a Oni ją rozkładali do spania i po pół roku tak się wyrobiła, że jeszcze trochę i mogłaby się rozsypać ;-) Teraz zwolnił Im się drugi pokój więc nie ma problemu, bo wstawili tam łóżko, ale gdy jeszcze nie mieli takiej możliwości, to jednak podeszli do sprawy niezbyt praktycznie ;)
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: katarynka »

moi rodzice akurat teraz przymierzają się do zakupu takiej sofy narożnej ale jak na mój gust to jest chyba za duża do ich dużego pokoju i cały czas staram się przekonać mamę, żeby wzięli coś mniejszego, ale jak dotąd bezskutecznie :/
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: siedemosiemdwa »

Wiesz co, do moich rodziców niby też za duży taki mebel, ale po pół roku stwierdzili, że przemeblują pokój i nagle wszystko pasuje, okazało się, że wszystko zależy od kwestii ustawienia mebli :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: "Duży pokój"

Post autor: kangurka »

Żeby sąsiedzi nie gapili się przez okno, warto chyba zainwestować w jakieś rolety :). A wystrój? No cóż, pokój to pokój, więc czy to mieszkanie w blokowisku czy nie, nie tu dla mnie żadnego znaczenia. Ja też mieszkam w takiej okolicy i zrobiłam go po prostu tak, jak chciałam i tak jak mi pasowało.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: kalioppe »

U mnie obowiązkowy element wystroju salonu, czy tam dużego pokoju to żywe kwiaty :) Dzięki nim każdy pokój wygląda o wiele przytulniej. Zaprzyjaźniona kwiaciarnia dobrze mnie już zna i mogę liczyć na zniżki ;) Spróbuj - zobaczysz, ile może zmienić taki niby zwykły bukiet.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: siedemosiemdwa »

Mnie się bardzo podobają żywe kwiaty przyniesione prosto z ogrodu i wstawione do wazonu, nadają wnętrzu takiej swojskości i przytulności :-) A do tego rozsiewają ładny zapach :D
MieszkoPierwszy
Świeżak na forum
Posty: 3
Rejestracja: śr maja 15, 2013 1:25 pm

Re: "Duży pokój"

Post autor: MieszkoPierwszy »

Kwiaty zawsze ożywiają wnętrza. Kiedy robiłem swój "Duży pokój" to skorzystałem z oferty X i jestem mega zadowolony. Szczególnie, że początkowo nie miałem w ogóle żadnego pomysłu, ale we wszystkim mi doradzono :)
Ostatnio zmieniony czw maja 23, 2013 8:15 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: regulamin, link usunięto
ODPOWIEDZ