Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Pogaduszki forumowiczów - na luzie, swobodnie, na poważnie i na niepoważnie:)
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Kawowa »

Wiadomo, że najlepiej byłoby nie zaciągać kredytów, ale czasem się nie da.
Co robić, żeby nie wpaść w taką pętlę?
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Anita12 »

Najważniejsze jest kalkulowanie, czy dany kredyt rzeczywiście jest korzystny. Z reguły, jeśli widzimy w reklamie, że wszystko jest za 0zł, już powinna się obudzić nasza czujność.
Zobacz sobie kredyty gotowkowe forum - znajdziesz tam opinie na temat różnych kredytów, porady czy warto je brać. Możesz też zapytać o zdanie niezależnego eksperta bądź skorzystać z kalkulatora kredytowego.
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Gosiaczek »

To ja tego nie rozumiem. Jeżeli ma się świadomość, że wpadnie się w pętle kredytową, to po co w to wchodzić? By mieć lepszy telewizor czy wyprawić mega komunię dla dziecka? Jak nie stać to nie robię/nie kupuję i tyle.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: kangurka »

Jeżeli już zaciągamy jeden kredyt, nie bierzmy kolejnych. Nie bawmy się też w pożyczki i karty kredytowe, bo to jednak również dług, który trzeba spłacić.
sylwia4012
Zaglądacz forumowy
Posty: 36
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 11:04 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: sylwia4012 »

Po pierwsze nie zaciągać pożyczek i kredytów w niesprawdzonych instytucjach oraz parabankach. U nich niestety mamy do spłaty kosmiczne odsetki. Najlepiej jest zaciągać pożyczki w banku w ktrórym się posiada konto osobiste. Ja na przykłąd mam spam i tutaj też mam kilka mniejszych pożyczek gotówkowych. Spłacam je sobie spokojnie i buduję swoją historię w BIK na zaciągnięcie kredytu hipotecznego.
Ostatnio zmieniony wt lip 22, 2014 6:58 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: kangurka »

Nie jest to regułą, ale czasami rzeczywiście warto wziąć kredyt czy pożyczkę w banku, w któym mamy konto osobiste. Bywa, że oferuje się nam wtedy lepszą ofertę, ale lepiej sprawdzić i te w innych bankach.
Awatar użytkownika
Brodacz876
Zaglądacz forumowy
Posty: 87
Rejestracja: pt cze 20, 2014 12:11 pm

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Brodacz876 »

Kawowa pisze:Wiadomo, że najlepiej byłoby nie zaciągać kredytów, ale czasem się nie da.
Co robić, żeby nie wpaść w taką pętlę?
Ciężko w dzisiejszych czasach żyć na jakimkolwiek poziomie i nie brać kredytów, jeśli jesteśmy średnio zarabiającą osobą ;)
boom99
Stały bywalec
Posty: 198
Rejestracja: sob lut 08, 2014 10:19 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: boom99 »

Dokładnie - z pustego i Salomon nie naleje,
a jak sie nie ma tej minimalnej krajowej (nie wiem czemu ona taka wysoka jest...) to już w ogóle ciężko uniknąc pożyczek, choć jeśli bierze się je z jako takim rozsądkiem, spłaca i nie zapomina to myślę, że spokojnie da się w taka pętle finansową NIE wpaść.
A jeszcze dodam, że ja zanim wezmę jakiś kredyt to chodze po forach bankowych i rozmawiam, pytam, szukam wskazówek - np tutaj: banki forum udało mi sie nie raz zrezygnować z czegoś, po przeczytaniu tego co ludzie piszą i wybrać cos innego - z lepsza opinia.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Kobite »

To zależy skoro piszesz o pętli tzn. że już masz jakieś zobowiązania? Najlepiej sobie wejść na forum kredytowe i poszukać działu jak kredyty konsolidacyjne. Jest to o tyle dobra pożyczka, że bierze się jeden większy kredyt i spłaca wszystkie dotychczasowe zobowiązania, a rata jest ustalana na poziomie, który często jest niższy niż łączna suma wszystkich dotychczasowych zobowiązań to pozwala odetchnąć.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Jak nie wpaść w pętlę finansową?

Post autor: Zbig55 »

Jaki banki widzą dla ciebie ratunek, poczytaj o kredytach w odpowiedniej karcie. Możesz skontaktować się przez internet, umówić na rozmowę z doradcą w swojej sprawie. Podstawowym rozwiązaniem jest wydłużenie okresu spłaty kredytów i zmniejszenie w ten sposób wysokości rat.
ODPOWIEDZ