Czym obudować kominek?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Czym obudować kominek?

Post autor: kalioppe »

Pytanie tak jak w temacie - co najlepiej sprawdza się jako obudowa kominka?
Podpowiecie coś konkretnego?
Im więcej czytam, tym mniej tak naprawdę wiem. Tutaj jest parę fajnych opcji: http://www.vitcas.pl/ i ceny tez dobre, ale nic konkretnego nie umiem wybrać. To jak, podpowiecie mi coś?
Pan Strach
Gosiaczek
Zaglądacz forumowy
Posty: 18
Rejestracja: śr cze 25, 2014 1:33 pm

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: Gosiaczek »

U mnie są takie ciekawe cegły wokoło kominka. Bardzo to ładnie wygląda i naprawdę polecam właśnie takie rozwiązanie. Nadaje domowi bardziej wiejski klimat :)
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: Thea33 »

Bardzo ładnie i naturalnie wygląda kominek obudowany cegłą lub piaskowcem. Ostatnio chyba popularne stały się płytki.
kominki-na-piatke
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: czw paź 23, 2014 9:05 am
Lokalizacja: Radom
Kontaktowanie:

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: kominki-na-piatke »

To, o czym trzeba pamiętać to fakt, że obudowa kominka pełni rolę izolacji.
Tak naprawdę możliwe są dwa rozwiązania jako materiał na obudowę kominka:
płyta izolacyjna lub wełna mineralna, ale specjalna do kominków (z folią aluminiową). Teoretycznie płyta jest sporo droższa, w praktyce po doliczeniu stelaża, płyt gipsowo kartonowych, specjalnej taśmy do tej wełny itp wychodzi bardzo podobnie.
Nawet kupując gotowe obudowy w większości przypadków trzeba je zaizolować.
Jeśli więc wiadomo, czy kominek będzie w starym stylu - nawet taki z cegłami - czy ma być bardziej nowoczesny to i tak najpierw trzeba go zaizolować, a dopiero później dać "dodatki", które zadecydują o wyglądzie.
Ostatnio zmieniony czw lis 06, 2014 5:53 pm przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: złamanie regulaminu
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: kalioppe »

No właśnie te naturalne cegły też do mnie przemawiają najbardziej.
Całkiem fajnie prezeentuje się też ciemny kamieńw połączeniu ze szkłem.
spruce
Zaglądacz forumowy
Posty: 16
Rejestracja: pt lis 14, 2014 2:04 pm

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: spruce »

Bardzo ładnie wygląda kominek obudowany z kamienia (choć drogo to wychodzi), więc również można go obudować kamieniem ozdobnym z gipsy, ja takie ostatnio kupowałem w Leroy Merlin.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: yettie »

Warto zajrzeć na <spam - czytamy regulamin>. Mają w ofercie wiele rodzajów kominków oraz doradzają w kwestii obudowy kominka. Moi znajomi kupowali właśnie tutaj kominek i są bardzo zadowoleni z usług jakie oferuje firma.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: yettie »

Sporo rodzai kominków można znaleźć w sklepie Kominki Kozłowski - <złamanie regulaminu - spam>. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem kominka, warto doradzić się fachowców, którzy ocenią co będzie dla was najlepszym rozwiązaniem.
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Czym obudować kominek?

Post autor: Zuzzanna »

piaskowiec wygląda bardzo ładnie, ma ładne odcienie brązów i beżów, także wybrałabym taki kominek
ODPOWIEDZ