Pryskanie na komary a rośliny

Wokół roślin w ogrodzie i w domu: doniczki, instalacje, pomysły.
Wszystko to, co sprawia, że rośliny w ogrodzie nabierają "blasku".
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Pryskanie na komary a rośliny

Post autor: Aleksandra »

Czy są jakieś rośliny ogrodowe mocno wrażliwe na opryski chemiczne takimi środkami na komary jak z listy greenstylecompl/odkomarzanie-warszawa :?:

Planujemy pryskać sporą działkę z pomocą tej firmy , koleżanka już korzystała i mówiła że komary astalavista, ale mamy na działce masę wrażliwych kwiatów no i nie wiem czy to jakoś im nie zaszkodzi?
Pan Strach
RudaMaryla
Zaglądacz forumowy
Posty: 60
Rejestracja: śr sty 08, 2014 7:49 pm

Re: Pryskanie na komary a rośliny

Post autor: RudaMaryla »

Nie, na pewno nie zaszkodzi. Pryskaj do woli, zaszkodzić możesz ewentualnie ropuchom i innym zwierzętom, które komary zjadają, ale to już - wyższa konieczność. Na pewno nie zaszkodzisz kwiatom, ja w tym roku walczyłam z mszycą i jakoś wszystki moje kwiaty tę walkę przeżyły :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Pryskanie na komary a rośliny

Post autor: designerka »

Jedyne, co może ucierpieć to rośliny jadalne, jeśli takie posiadasz. Mam na myśli zioła, krzewy i drzewa owocowe, warzywa. Oczywiście nie tyle one mogą ucierpieć, co Ty jeśli ich dobrze nie domyjesz.
ODPOWIEDZ