Kocie kłaki w salonie

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Mikowicz
Bardzo stały bywalec
Posty: 397
Rejestracja: ndz sie 31, 2014 7:30 pm

Kocie kłaki w salonie

Post autor: Mikowicz »

Kocie kłaki w salonie - jak można się ich możliwie łatwo pozbyć ?
Pan Strach
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: meblonista »

Na pewno jak najczęściej dbać o zwierzaka i z niego usuwać sierść, która nie będzie osadzała się w przeróżnych meblach w mieszkaniu.

Doświadczenie mam przy psie, który miał i włos i podszerstek, który potrafił wcisnąć się wszędzie :shock:
Jednak 2 szczotki i było tego o wiele mniej, pies przyzwyczaił się, że co 2 dni jest wyczesywany,
a plusem tego była pięknie i lśniące futerko :)

Dodatkowo zalecam częste odkurzanie i mycie podłóg, ale mopem z końcówką antystatyczną,
ponieważ o wiele lepiej zbiera sierść.

Niezbędna jest rolka usuwająca sierść i różne kłaczki z ubrań. Nie polecam wrzucenia ubrań z sierścią do pralki,
bo będziemy ją mieli wszędzie, bo przecież pralka całkowicie ich nie usunie.

Takich zasad starałam się trzymać i wg mnie było ok
Thea33
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: śr paź 15, 2014 11:16 am

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: Thea33 »

Futerko zwierząt to rzeczywiście uciążliwa sprawa, jednak nie jest taka straszna, żeby od razu wyzywać ją od "kłaków" ;)

Przyłączam się do tego, co napisał meblonista, bo w praktyce to chyba wszystko, co można zrobić w tej sytuacji.
Agata Malinowska
Bywalec
Posty: 114
Rejestracja: śr gru 03, 2014 1:57 pm

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: Agata Malinowska »

Oj, ja też mam kota i jest to uciążliwe. Dobrze poczytać rady, bo mnie samej też czesto rece opadają, kiedy widzę, jak mój kot zostawia "drugiego kota" na kanapie lub krzesełku ;)
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: kalioppe »

Każdy właściciel kota musi się do tego przywyczaić. A jeśli nie jest w stanie powinien raczej przestawić się na hodowanie zwierząt w gierkach w stylu tej: dogry.pl/farmerama. Nawet przy regularnym, dokładnym sprzątaniu sierść będzie na meblach i ubraniach i niestety trzeba się z tym pogodzić.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: artystka »

Pozbyć się kota;) Albo chorobliwie sprzątać;) A tak na poważnie to chyba nie da się nic z tym zrobić - jak się ma zwierzaka to trzeba się liczyć z kłakami.
Milla
Świeżak na forum
Posty: 7
Rejestracja: sob lip 12, 2014 1:44 pm

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: Milla »

Są witaminy w paście które ograniczają wypadanie włosów u kota. Pomaga tez codzienne wyczesywanie - mam dwa persy to wiem :)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: kangurka »

To rzeczywiście bardzo przydatne rady. A poza tym warto chyba zakupić jakieś takie małe odkurzające urządzenie.
kasia123
Świeżak na forum
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 10, 2016 11:08 am

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: kasia123 »

można kupić taką specjalną turboszczotkę do odkurzacza. Większość nowych odkurzaczy ma ją już w zestawie, ale jak macie stary, to wystarczy dokupić tą końcówkę. Poza tym to już wypraktykowałam, że kot mniej gubi sierści, gdy się dobrze odżywia. trzeba też go czasem wyszczotkować. dobrą karmę i szczotki dla kotów możecie znaleźć w sklepie: e-pazur.com/
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Kocie kłaki w salonie

Post autor: designerka »

Szczotkowanie jest ważne, to fakt. Ja kupiłam sobie niedawno świetny odkurzacz, który jest pogromcą sierści - polecam. Ma kilka szczotek, w tym właśnie turboszczotkę do tapicerki.
ODPOWIEDZ