Ile można oszczędzić na LEDach?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: Dorota40 »

Ile można oszczędzić na LEDach? - czy gdzie w sieci poza ekotaniej.pl (tam już znalazłam całkiem ciekawy wylicznik oszczędności, jakie dają konkretne żarówki ledowe, można znaleźć podobne wskaźniki?
Chcę wymienić w domu większość oświetlenia na ledy, ale nie zdecydowałam jeszcze które i chcę wiedzieć ile potrwa zanim się zwróci zakup takich żarówek.
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: Aleksandra »

Ledy są chyba jakieś 60% bardziej energooszczędne niż zwykłe żarówki (których i tak już sie albo w sklepach nie dostanie, albo cudem).
A jeśli chodzi o żarówki ledowe, to duży wybór mają także w sklepie swiatswiatla.pl (kupowałam u nich takie dekoracyjne ledy, więc jeszcze dodatkowo ładnie to wygląda).
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Yhym, te oszczędności na LED-ach i różnych produktach z ich użyciem faktycznie sięgają mniej więcej 60%, więc się opłaca i już. Pewnie dlatego coraz więcej osób wybiera nie tylko żarówki tej technologii, ale i dajmy na to telewizory LED itp- jakby nie patrzeć, prąd nie tanieje.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Żarówki energooszczędne pobierają tylko 16% tego co zwykłe żarówki przy takiej samej jasności światła. Jednak są nieco droższe i gorsze w recyklingu. No i trzeba się liczyć z ich rozmiarami. Co do LEDów - są praktycznie niezniszczalne - jednak ich cena jest już na prawdę wygórowana, a samo światło nie jest zbyt zdrowe dla oczy - szczególnie rozwijających się.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: kalioppe »

A jak się do tego mają halogeny? Takie jak te np. lampix.pl/zarowki.html?
Przyznam, że nie bardzo orientuję się w temacie i chyba wypadałoby co nieco nadrobić w tej kwestii. Jak czasem wchodzę do sklepu to autentycznie nie mam pojęcia, na co powinnam zwrócić uwagę. Opisy przy towarach jakoś też mi nie pomagają ;)
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: AlaKawa »

Halogeny to bez wątpienia fajna opcja. Według mnie zanim jeszcze wybierzemy jakieś konkretne lampy np. LED, warto dowiedzieć się, czym różnią się one od świetlówek tego typu. Z resztą sama jakiś czas temu znalazłam świetny artykuł na ten temat na stronie sklep.ect24pl/czym-sie-roznia-zarowka-od-lampy-led-,1002,pl.html i na pewno warto się z nim zapoznać. Będzie on szczególnie przydatny, jeżeli chcemy uzyskać w mieszkaniu fajne efekty za sprawą oświetlenia.
asieczek
Świeżak na forum
Posty: 2
Rejestracja: śr kwie 06, 2016 8:28 am

Re: Ile można oszczędzić na LEDach?

Post autor: asieczek »

W naszej wspólnocie mieszkaniowej też cieliśmy koszty prądu i wymieniliśmy wszystkie żarówki na ledowe od vtac. To ekologiczne i efektywne rozwiązanie, które pomoże nam obniżyć nasze rachunki za energię.
ODPOWIEDZ