Garaż czy wiata?

Altanki, domki ogrodowe, wiaty, zadaszenia, place zabaw dla dzieci i inne elementy małej architektury ogrodowej. Co wybrać, czego unikać, jak stawiać przed domem różne niespotykane cuda. Rozmowy.
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Garaż czy wiata?

Post autor: Anita12 »

Lepiej będzie zainwestować w jakiś chociaż nieduży garaż czy raczej warto byłoby zaoszczędzić i ustawić zwykłą wiatę?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: Kawowa »

Zależy, jeśli chcesz zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie innych gratów, np. sprzętów ogrodowych, to lepiej sprawdzi ci się garaż.
Już tak nie skneruj, bo w końcu pożałujesz, że masz samą wiatę.
Zobacz sobie np. taki garaż: ogrodosferapl/Garaz-Narwik-3600-x-5000
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: designerka »

Ja jestem zwolenniczką garaży. Nie dość, że samochód lepiej zabezpieczony, to jeszcze jest miejsce na przechowywanie rowerów i narzędzi.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 530
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: kapitalna »

Garaż zdecydowanie. Może także posłużyć jako warsztat. Sama swój mam tak urządzony. Kilka regałów magazynowych tego typu e-regalypl/ , do tego stół warsztatowy i spokojnie można zaoszczędzić na mechanikach. Wiata w takim przypadku się nie sprawdzi
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: kalioppe »

Jak dla mnie garaż jest o wiele lepszą opcją. Samochód jest bezpieczniejszy i lepiej chroniony.
Sąsiad miał niedawno przykrą przygodę, ktoś wybił mu szybę w aucie. Niby są teraz firmy, które oferują szybką wymianę, takie jak ta: aga-poleu/, no ale mimo wszystko, lepiej nie narażać się na stres i koszty. Jeśli mamy możliwość wyboru to polecam garaż.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: designerka »

Zawsze byłam zdania, że lepszy garaż. Nie zawsze jednak da się postawić murowany, a blaszany nie prezentuje sie zbyt dobrze. Niedawno rozmawiałam ze znajomą o wiatach drewnianych z Drewnolandia.pl i zmieniłam zdanie. Nie dość, że dają zadaszone miejsce na pojazd, to jeszcze mają pomieszczenie gospodarcze i drewutnię. To także świetne rozwiązanie na działkę.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: Kobite »

Moim skromnym zdaniem garaż (murowany), ale jak spojrzymy na koszt wykonania takiego garaży - budowadomu24hpl/koszt-budowy-garazu.html - trzeba doliczyć jeszcze koszt pozyskania gruntu czy koszt działki, wtedy te zdanie przestaje mieć znaczenie. Najtaniej po prostu kupić blaszaka, który i tak będzie lepszy niż najlepsza wiata.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Garaż czy wiata?

Post autor: designerka »

No taki garaż murowany to najlepsza opcja. Tylko na taki to chyba trzeba mieć pozwolenie, co? Ja bym postawiła blaszany.
ODPOWIEDZ