Samochód na dojazdy do pracy

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Samochód na dojazdy do pracy

Post autor: Kawowa »

Czym kierować się wybierając samochód na dojazdy do pracy?
Dojeżdżam codziennie jakieś 50 km w obie strony...
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Samochód na dojazdy do pracy

Post autor: Anita12 »

Jeżeli ktoś dojeżdża codziennie do pracy, to opłaca się wybulić więcej kasy na nowszy samochód, który będzie mniej awaryjny i będzie mniej palił. W dłuższej perspektywie taki wydatek powinien się opłacić.
Zobacz sobie np. te: nowamazdapl/mazda5 - za pośrednictwem tej stronki możesz znaleźć najbliższy salon i umówić się na jazdę próbną.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Samochód na dojazdy do pracy

Post autor: Zbig55 »

Kieruj się stanem technicznym, jeżeli będzie to używany. Lubisz samochody od pośredników zaglądaj na Otomoto, uwaga, ostatnio podrożała emisja ogłoszeń, a więc samochody pewnie też. U nas w kraju przerzuca się koszty na kupującego.
Chcesz auto od tzw "kierowcy w kapeluszu" bez urazy dla wszystkich podróżujących w tym nakryciu głowy, to odwiedź darmowy portal sprzedajemy.pl/motoryzacja/samochody-osobowe/wolga z pierwszych rąk możesz kupić, i taki ci polecam.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Samochód na dojazdy do pracy

Post autor: kangurka »

Najlepiej wybrać takie auto, które jak najmniej pali i przemyśleć instalację gazową. Jeżeli mamy dość długi dojazd do pracy, przemyśleć można też diesla. Sama postawiłam swego czasu na Nissana Qashqaia, który okazał się bardzo wygodny. Ostatnio miałam nim wprawdzie mały wypadek z nie swojej winy, ale dowiedziałam się o naprawie wgnieceń samemu z wgniecenia.pl i na szczęście udało mi się to sprawnie ogarnąć.
Awatar użytkownika
Zbig55
Bardzo stały bywalec
Posty: 206
Rejestracja: wt gru 10, 2013 10:27 am

Re: Samochód na dojazdy do pracy

Post autor: Zbig55 »

Po takiej naprawie proponuje po całości odnowić lakier karoserii pastą z woskiem K2 Turbo. Miejsca po naprawie mogą mieć mikropęknięcia.
ODPOWIEDZ