Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: siedemosiemdwa »

Owszem, ale trzeba mieć doskonałe wyczucie, żeby nie przesadzić w którąś ze stron i żeby to wyglądało dobrze.
Pan Strach
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: Majeczkaa »

Samemu ciężko jest zaaranżować z głową swój. Ja zupełnie nie mam wyczucia i stylu jeżeli chodzi o urządzanie jakiegokolwiek wnętrza. Na szczęście koleżanka poleciła mi firmę http://morphostudio.pl Nawet najpiękniejsze meble nie uratują źle rozplanowanego domu ani mieszkania. Dlatego nierzadko projektowanie wnętrza architekt rozpoczyna od propozycji zmiany w układzie ścian wewnętrznych. Wszelkie przebudowy są pracochłonne i kosztowne. Niekiedy jednak warto się z tym pogodzić, zwłaszcza jeśli zmiany mają przynieść korzyści funkcjonalne, a więc wygodę i nasze zadowolenie.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: Hyorin »

Zależy co kto lubi. Niektórzy muszą mieć wszędzie symetrię, a inni wolą mieć artystyczny nieład :)
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: designerka »

Ja lubię minimalizm. Czy symetrię - nie powiedziałabym, chociaż nie lubię, jak mi ktoś coś poprzestawia.
adik356
Zaglądacz forumowy
Posty: 95
Rejestracja: ndz sie 10, 2014 8:42 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: adik356 »

Moim zdaniem warto tutaj próbować ogarnąć taką tematykę aranżacji przez fachowca. Widziałam ciekawe propozycje na: http://www.kli.com.pl . Firma zajmuje się aranżacjami firmami ale także prywatnymi domami.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: Kobite »

siedemosiemdwa pisze:Owszem, ale trzeba mieć doskonałe wyczucie, żeby nie przesadzić w którąś ze stron i żeby to wyglądało dobrze.
To chyba meritum tematu. Moim zdaniem jeśli chcemy wykonać projekt bardziej skomplikowany i nowoczesny należy to zlecić profesjonalistom. Najlepsze pracownie w kraju nie tylko zaprojektują wnętrze, które będzie odpowiadało Waszym oczekiwaniom, ale przede wszystkim zrobi to w taki sposób, że te pomieszczenia będą do tego maksymalnie funkcjonalne. Jakbyście szukali pomocy w temacie to odsyłam do - https://mikolajskastudio.pl/
Pracownia, która przygotuje wizualizacje, gdzie już będziecie mogli z dużą pewnością ocenić, czy projekt Wam się podoba, czy jednak jeszcze coś zmienić, otrzymacie rysunki dla ekipy, aby mieć pewność, że wykonanią wszystko zgodnie z projektem, oraz dla siebie spis materiałów.
AlaKawa
Bardzo stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: ndz wrz 04, 2016 8:27 pm

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: AlaKawa »

Nawet nie do końca wiem, o co chodzi z tą symetrią:). Wiem natomiast, że jeżeli nie do końca mamy pomysł na aranżację wnętrz, zawsze możemy postawić na http://www.freeformstudio.pl projektowanie wnętrz kraków . Dzięki pomysłom tych architektów nasze mieszkanie na pewno będzie się świetnie prezentować, a jednocześnie zyska niebanalny charakter.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: żiżka »

zawsze artystycznie, dla mnie katalogowe sztampowe wnętrza są nuudne, wolę styl boho, loft, eklektyzm....
kowalDobra
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pn kwie 19, 2021 8:56 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: kowalDobra »

Najprościej i najlepiej tak jak nam się podoba :D ile osób zapytasz tyle będzie odpowiedzi, a w końcu to Ty będziesz tam żyć ;D
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Aranżacja domu - symetrycznie, czy artystycznie?:)

Post autor: brutus »

Moim zdaniem warto się przyłożyć do wystroju wnętrza swojego mieszkania - jakby nie patrzyć jest to miejsce, w którym spędzamy mnóstwo czasu. Warto zadbać o to, by była to przestrzeń, która będzie na nas dobrze wpływać. Odnośnie kwestii tego tematu - symetrycznie czy artystycznie - obecnie wydaje mi się, że kierunki stylizacji są bardzo różne, wiem, że bardzo są modne tego typu motywy geometryczne https://innetapety.pl/tapety-geometryczne , ale z drugiej strony takie rozmaite boho, vintage i rustykalne też są w modzie. Chyba każdy musi wybrać to, co jemu się podoba.
ODPOWIEDZ