Jakie oświetlenie w salonie?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
mikra
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:07 pm

Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: mikra »

Witam,
jakie proponujecie oświetlenie w salonie? Pomieszczenie jest gołe, do całkowitego remontu, do zrobienia jest wszystko.
Nawet nie wiemy jeszcze co konkretnie będzie na sufitach. Jakieś propozycje?
Oczywiście chodzi o światło i również efekt wizualny...
Pan Strach
annna
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt maja 23, 2014 2:49 pm

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: annna »

Jeżeli to jest duży salon, to najlepszy byłby pasujący do wnętrza ładny żyrandol
i do niego jeszcze kinkiety na ścianach, takie jak na przykład tutaj
dekoracje.brw.compl/oswietlenie/kinkiety/
Oświetlenie kinkietami daje ciekawy efekt i doda salonowi uroku.
Oczywiście wszystko trzeba dopasować , aby pasowała kolorystyka salonu i jego styl.
marcelina12
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 24, 2016 10:53 am

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: marcelina12 »

To wszystko zależy od tego w jakim klimacie będzie całe wnętrze. Czy wolisz lampy z abażurem czy nowoczesne i minimalistyczne. Ja teraz też jestem w trakcie kupna nowych lamp. Podoba mi się oświetlenie dekoracyjne, np to tutaj <spam sio> . Co myślisz ?
Majeczkaa
Bardzo stały bywalec
Posty: 423
Rejestracja: pt gru 11, 2015 10:12 am

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: Majeczkaa »

Moja mama niedługo obchodzi 60 te urodziny i razem z moim rodzeństwem zdecydowaliśmy się kupić jej żyrandol, bo od dawna narzeka, że ten, który ma w ogóle jej się nie podoba, a nie ma pieniędzy na nowy. Mama bardzo lubi duże, metalowe żyrandole. Kilka dni temu zaczęłam się za nimi rozglądać i trafiłam na ten sklep sferalumina.pl/oswietlenie/zyrandole.html . Jest w nim ogromny wybór oświetlenia, a zwłaszcza żyrandoli, które podobają się mojej mamie. Jednak nie wiem, którą wersję kolorystyczną wybrać. Jak myślicie ładniejsze są te jasne, czy może ciemne?

Admin: proszę nie umieszczać linków w każdym poście, bo będą usuwane.
kamilek12
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw mar 17, 2016 12:41 pm

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: kamilek12 »

Witam mi osobiście podobają sie nowoczesne lampy ale i nowoczesny wtrój wiec tak naprawdę kto co lubi
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: designerka »

Ja myślę, że to nawet nie zależy od tego, co kto lubi, tylko od tego, jak ma urządzone wnętrze. Lampy są zwieńczeniem całego wystroju. Ich styl musi się zgadzać.
Awatar użytkownika
Bimbek
Zaglądacz forumowy
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 01, 2015 4:33 pm

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: Bimbek »

DO nowocześnie urządzonego wnętrz proponowałbym plafonierę led. Ciekawy jest ten model: elektrononline.pl/plafoniera-led-dl-c206t-37w-2800k-6000k-3000lm-6-stopni-regulowanych-pilotem. Posiada kilkustopniową regulację na pilota, co w salonie sprawdzi się doskonale (leżąc na kanapie można sobie zmieniać oświetlenie). No a poza tym wiadomo, że przy ledach będzie oszczędniej.
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Jakie oświetlenie w salonie?

Post autor: Monikka80 »

Najlepiej kilka różnych.Ja w salonie mam dwie lampy wiszące, jedną podłogową i jeden kinkiet. Do tego przez większosć częśc roku używam lampek cotton-balls, lampionów etc. Dużo światła to podstawa, w naszej strefie klimatycznej zdecydowanie to się przydaje.
ODPOWIEDZ