Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: Kawowa »

Co będzie lepszym rozwiązaniem w przypadku okien w salonie?
Nie chcę, żeby światło odbijało się od ekranu telewizora, więc zależy mi na tym, żeby rolety zaciemniały pomieszczenie, ale z drugiej strony chcę, żeby były ładne.
Pan Strach
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: Anita12 »

Może w takim razie pomyśl o miniroletach?
Te będą niewidoczne na oknie kiedy będą zwinięte, a mogą doskonale zaciemniać, jeśli je opuścisz.
Poczytaj sobie więcej o nich tutaj: http://lotari.pl/dec-n-roll.html
Ważną zaletą jest to, że są dostępne w dowolnych rozmiarach i da się też zrobić takie o unikalnym charakterze, np. z nadrukiem.
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: siedemosiemdwa »

Najbardziej lubię jasne rolety, typu dzień/noc. Mam u siebie takie we wszystkich oknach i doskonale się sprawdzają.
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: yettie »

Ja również w swoim domu postawiłem na rolety. Wydają mi się bardziej praktyczne, chodź odsłaniając roletę mamy puste okno, a żaluzję można rozchylić. Więc zależy czego oczekujecie od ozdoby okna. Ja polecam wam ten sklep roletami i żaluzjami okiennymi, w którym znajdziecie naprawdę spory wybór - <złamanie regulaminu - spam>
siedemosiemdwa
Forumowy ekspert
Posty: 958
Rejestracja: czw lut 14, 2013 2:33 pm

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: siedemosiemdwa »

Są zdecydowanie praktyczniejsze, chociaż mi ostatnio spodobały się też takie firany do salonu. No ale póki co mam rolety, pomyślę może przy remoncie nad zmianą. A będzie to szybciej niż początkowo zakładałam, ponieważ mój kotek uważa rolety za świetny cel do zabawy - przecież wspiananie się po nich jest takie zabawne ;D.
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: artystka »

Ja mam w salonie rolety, firanki i zasłony. Z samymi roletami byłoby pusto. A zasłony są powieszone jako dekoracja, nie zasłaniam ich.
ala80
Świeżak na forum
Posty: 5
Rejestracja: czw lut 25, 2016 2:24 pm

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: ala80 »

Ja też mam zasłony. Ale Kraków to bardzo głośne miast więc od pewnego czasu zastanawiam się nad zakupem rolet zewnętrznych. Myślałam o tych <admin zaleca wnikliwe czytanie regulaminu przed wrzuceniem linków w każdym poście> . Podobają wam się ?
martus566
Zaglądacz forumowy
Posty: 41
Rejestracja: śr lut 10, 2016 9:09 am

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: martus566 »

Zależy od dekoracji Twojego pomieszczenia ;) Do jednego mogą pasować zasłony, a do drugiego rolety ;) Pokaż zdjęcie lub projekt, a coś doradzimy ;)
Zuzzanna
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz lis 28, 2021 11:43 pm

Re: Rolety czy żaluzje lub zasłony?

Post autor: Zuzzanna »

żaluzje sa takie biurowe jak dla mnie, także na pewno lepsze są rolety, wyglądają o niebo lepiej, domowo i miło, żaluzje nie bardzo
ODPOWIEDZ