Materac piankowy czy spężynowy?

Oaza wypoczynku: aranżacja wygodnej i jednoczesnie romantycznej sypialni, meble, szafki nocne, dekoracje, dywany. Oświetlenie i wyposażenie sypialni - spytaj o radę, podpowiedz innym, urządź się z pomysłem!
Obrazek
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: Anita12 »

Jakie materace macie u siebie w sypialniach?
Zastanawiam się jaki model wybrać do siebie, ale kompletnie się na tym nie znam.
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: Kawowa »

Wydaje mi się, że lepszy jest sprężynowy.
Wtedy poszczególne części materaca poruszają się niezależnie - dzięki temu masz lepszą pozycję podczas snu.
Obejrzyj sobie takie materace tutaj: brwcompl/materace/
Zwróć też uwagę na inne elementy i warstwy tych materacy.
baransky
Świeżak na forum
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 25, 2015 10:14 am

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: baransky »

ja mam u siebie piankowy i jest mega wygodny, nie to co materac sprężynowy. no i piankowe są chyba nawet tańsze.
meblonista
Zaglądacz forumowy
Posty: 56
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:20 pm

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: meblonista »

Wszystko zależy od rodzaju pianki i sprężyn.
Obecnie materace piankowe potrafią być na prawdę wygodne.
No i dochodzi do tego oczywiście dobranie odpowiedniego materaca pod swój gust oraz wagę :)
artystka
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: pn sie 19, 2013 9:13 am

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: artystka »

My zdecydowaliśmy się na sprężynowy kieszeniowy. kupiliśmy w iysku. Fajna promocja była i jesteśmy zadowoleni.
brutus
Stały bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pt wrz 11, 2015 9:06 am

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: brutus »

Ja z doświadczenia zdecydowałbym się jednak na piankowy. Jest to całkiem niemały koszt, ale jednak jest to wygodne i zdrowe.
Fifi34
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr lis 24, 2021 3:28 pm

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: Fifi34 »

Myślę, że najlepiej pójść do sklepu, przetestować, a potem zamówić. Nawet online. Każdy ma inne potrzeby, a materac musi być dopasowany do tych potrzeb. Hilding robi świetne materace - zarówno te piankowe, jak i sprężynowe. Osobiście wybrałabym jeden z tych https://hilding.pl/kategoria/materace-piankowe/ . Mam materac tego typu i fajnie dostosowuje się do ciała.
Bari21
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: pt lis 26, 2021 8:25 am

Re: Materac piankowy czy spężynowy?

Post autor: Bari21 »

Też obecnie zastanawiam się nad tym, jaki materac dla siebie wybrać. Jednak nie jestem przekonana do materaca sprężynowego i wolę poszukać nieco innych rozwiązań. Myślę, że bardzo dużą pomocą może być dla mnie oferta sklepu New Hever , ponieważ mają bardzo szeroką ofertę i widzę, że personel również jest w stanie świetnie doradzić.
ODPOWIEDZ