Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Różne porady forumowiczów: domowe, wnętrzarskie, życiowe, firmowe itp. Szukasz rady - znajdziesz. Masz wiedzę? - Podziel się
Do poczytania: Budżet domowy pod obstrzałem
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Anita12
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 24, 2013 1:55 pm

Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Anita12 »

Ktoś z was instalował taką u siebie?
Ile to może kosztować i czy opłaca się bardziej niż szambo?
Pan Strach
Kawowa
VIP na forum. Użytkownik najwyższy rangą.
Posty: 1273
Rejestracja: sob maja 18, 2013 7:43 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Kawowa »

W dłuższym rozrachunku bardziej opłaca się oczyszczalnia, mimo że na początku trzeba będzie za nią zapłacić więcej niż za szambo.
Możesz sobie dokładniej o tym poczytać tutaj: eco-marketpl/oczyszczalnie-sciekow - są tam zresztą podane ceny oraz opis parametrów.
Wydaje mi się, że to dobra opcja zwłaszcza tam, gdzie nie wiadomo kiedy zostanie doprowadzona sieć kanalizacyjna i nie zapowiada się, żeby to miało nastąpić szybko.
Kobite
Bardzo stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: śr sty 22, 2014 8:48 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Kobite »

Ceny są różne, ale te 5k+ trzeba liczyć. Wszystko zależy czy będzie to oczyszczalnia biologiczna czy drenażowa bo są pewne różnica i inne rozwiązania. Najlepiej wejdź sobie na www Aquatechnika i poczytaj o konkretnych rozwiązaniach porównaj ceny i wtedy podejmij decyzję. W sumie mają też w ofercie szamba niby przeżytek, ale w niektórych sytuacjach jest to o wiele lepszy wybór.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: kangurka »

No to wszystko jasne, a i ja skorzystam, bo właśnie zastanawiałam się, jakie to dokładnie są koszty.
Hyorin
Forumowy ekspert
Posty: 858
Rejestracja: pn mar 03, 2014 7:19 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: Hyorin »

Warto porównać koszty w różnych firmach. Ja znalazłam najtańszą przydomową oczyszczalnię ścieków w Ekodren.pl . Oprócz tego, montaż jest gratis. I oczywiście dowożą oczyszczalnię w każde miejsce w Polsce, więc bez problemu można u nich kupić ten produkt.
qwerek
Świeżak na forum
Posty: 4
Rejestracja: czw lut 18, 2016 8:09 am
Kontaktowanie:

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: qwerek »

sprawdź ofertę tej firmy primeko u mnie montowali i jestem zadowolony .
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: kangurka »

Na pewno przydomowa oczyszczalnia to nie jest maly wydatek, ale biorąc pod uwagę oszczędności, na pewno opłacalny.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Ile może kosztować przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Post autor: designerka »

Oczywiście, że to nie jest mały wydatek. Jednak są takie inwestycje, w których nieistotne jest to, ile kosztują, ale to jak są funkcjonalne. A co do cen oczyszczalni - sporo zależy od typu, jaki się wybierze. Sprawdź, czy lepsza drenażowa czy tunelowa.
ODPOWIEDZ