Mastercook czy Beko?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Mastercook czy Beko?

Post autor: Aleksandra »

Wolicie kuchenki i AGD z Mastercooka czy może Beko?
Przymierzam się do zakupu, ale w zasadzie ciężko mi się zdecydować co do konkretnej marki...
(wymiana części, gwarancje, trwałość, no i funkcje...)
Help?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: Dorota40 »

Z Boscha:)
Ale to zależy jaka rzecz, bo np zmywarki takie do zabudowy to bardzo porządne robi Electrolux, Siemens też z tego co wiem, a pralka od Beko, albo kuchenka - to na pewno. Porządne:)
Co do części na przyszłość, to bym się nie przejmowała - takie firmy raczej nie padną, więc na pewno będzie można wymiennik jakiś dokupić
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: kalioppe »

Ja mam Mastercooka i jestem bardzo zadowolona. Kuchenka gazowa, piekarnik elektryczny. Używam już ok. 10 lat i tylko raz wymieniałam grzałkę w piekarniku, a korzystam z niego dość intensywnie.
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: Dorota40 »

Jakies pyszności pieczesz?
U mnie piekarnik używany raczej średnio na jeża jeśli chodzi o częstotliwość, grzałki jeszcze nie musiałam ani razu wymieniać
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: kalioppe »

Jestem uzależniona od pieczenia ciast i testowania nowych przepisów. Praktycznie co weekend mam jakieś ciacho, więc piekarnik ma co robić ;) mogę więc powiedzieć, że mój Mastercook jest testowany w trudnych warunkach.
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: Aleksandra »

Teraz nie pamiętam co chciałam napisać o piekarniku bo zachciało mi sie ciasta...
Kurde no, a mam wrażenie, że to miało być coś waznego. :x
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: yettie »

Ja mam piecyk Mastercook a lodówkę Indesit. Z Beko mam pralkę. Żadna z tych rzeczy mi nie nawaliła jeszcze więc każda firma będzie okej :)
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

No proszę, a tyle się dzisiaj mówi o tym, że sprzęt jest coraz gorszej jakości, że części na wymianę nie ma, że lodówki sprzed lat lepsze były niż te teraz, a tu proszę : niezłe opinie o firmach i ich produktach i zacytuję:
"nic nie nawala".
No to ja już z tego nic nie rozumiem :shock:
A swoją drogą - moja lodówka to Beko, ale mieliśmy teś Siemensa bodaj i też bez zarzutów.
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: Forek25 »

Marka to kwestia drugorzędna, bo jak się wam coś zepsuje to będziecie jednakowo przeklinać :)

Moim zdaniem bardziej od marki liczy się cena zakupu i jakość serwisu (czasem jego dostępność).

Jeśli kupować AGD to najlepiej to co jest produkowane w Polsce, a jakby nie było my Polacy jesteśmy liderem rynku AGD !
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Mastercook czy Beko?

Post autor: kalioppe »

Ach, no i jeszcze jedno. Dobrze jest sprawdzić dostępność części zamiennych przed zakupem. Kiedy w mojej kuchence zepsuła się żarówka, sporo się naszukałam, zanim ją dokupiłam. Ostatecznie kupilam tu: swiatswiatla.pl/index.php/cat/c76_Zarowki-specjalistyczne.html, ale przyznam szczerze, że traciłam już nadzieję, a przecież żarówka w piekarniku jest bardzo potrzebna. Także nie zapomnijcie tego sprawdzić, kiedy będziecie wybierać swoją kuchenkę.
ODPOWIEDZ