Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Aleksandra »

Czy ktoś z was kupował może dzbanki filtrujące wodę z wkładami filtrującymi???
Naczytałam się, że są bardzo dobre w domach, w których jest duże zapotrzebowanie na zdrową wodę bez kamienia i całej tej kranowej chemii (dzieci alergicy), ale sama nigdy nie kupowałam.
W sieci widzę sporo rodzajów takich dzbanków - które są najbardziej wydajne (cena nie gra takiej super roli)
Pan Strach
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: kalioppe »

Ja mam w domu zmiękczacz wody, czyli taki filtr, który zmiękcza całą wodę, która trafia do kranów. Dostałam od znajomych dzbanek zmiękczający, korzystałam przez pierwszy miesiąc, bo na tyle wystarczył mi wkład i na razie nie kupuję nowych. Przy dużym zużyciu praktyczniejszy jest zakup takiego urządzenia, jakie mam ja. Przy niewielkim dzbanek może się sprawdzić. Tyle z mojego doświadczenia w tym temacie :)
yettie
Zaglądacz forumowy
Posty: 92
Rejestracja: wt gru 04, 2012 5:42 pm
Lokalizacja: Racibórz
Kontaktowanie:

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: yettie »

ja kupiłam i był do nieudany zakup :( wyrzuciłam pieniądze w błoto :( ale może źle trafiłam
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Większa cześć kamienia i tak wytrąca się podczas gotowania. Filtr wkładany do dzbanka i tak nie zaszkodzi, tym bardziej że to nie drogie rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać aby wcześniej uzupełniać wodę bo filtrowanie chwilę zajmuje.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Forek25 »

Ja mam taki dzbanek i powiem, że to dobra rzecz.
Jeśli ma się porządny aktywny filtr to woda naprawdę jest krystaliczna i nawet kawa czy herbata zagotowana z takiej przefiltrowanej wody lepiej smakuje.
Tylko te filtry są dość drogie jak na czas ich przydatności.
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Pumpilka »

yetti i forek - a możecie podać firmy tych dzbanków??

Przymierzam się do zakupu jakiegoś takiego dzbanka w mediamarkt, ale też nie chciałabym źle trafić, więc proszę koniecznie o wasze typy za i przeciw - jeśli pamietacie nazwy firm.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: katarynka »

na pewno takie filtry nie zrobią nam żadnej krzywdy, a mogą wiele pomóc, wiadomo, ze woda, którą nalewamy z kranu nie może być najczystsza, bo rury, którymi płynie najczęściej są podstarzałe :/ może warto w coś takiego zainwestować, sama się tym chyba zainteresuję
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: kalioppe »

Jeśli chodzi o firmy, ten mój był z Brity, to chyba najpopularniejsza marka dzbanków filtrujących. Wkłady trochę drogie, ale pod względem skuteczności nie można im nic zarzucić.
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Meble-Bogart.pl »

katarynka pisze:na pewno takie filtry nie zrobią nam żadnej krzywdy, a mogą wiele pomóc, wiadomo, ze woda, którą nalewamy z kranu nie może być najczystsza, bo rury, którymi płynie najczęściej są podstarzałe :/ może warto w coś takiego zainwestować, sama się tym chyba zainteresuję
Tylko że te filtry nie filtrują bakterii i innych biologicznych nieczystości a tylko zmiękczają wodę i usuwają ew zanieczyszczenia w postaci pyłów.
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Kaska32 »

Czyli taka woda raczej nie nadaje sie picia od razu po przefiltrowaniu, trzeba ja potem jeszcze przegotować, dobrze rozumiem?
Pytam, bo krąży wiele takich opinii, według których wodę filrowaną można pić bezpośrednio, bez gotowania.
ODPOWIEDZ