Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Meble-Bogart.pl
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: wt lis 06, 2012 10:10 am
Kontaktowanie:

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Meble-Bogart.pl »

Według norm sanitarnych, to i woda z kranu nadaje się do picia... W każdym razie biologiczne właściwości wody nie wiele się zmieniają po filtrowaniu, bardziej wartość mineralna.

Tak czy siak polecam wodę przegotować :)
http://www.Meble-Bogart.pl

Mail: natalia.ozog@meble-bogart.pl
GG: 48123155
Tel. 791 16 16 16
Pan Strach
Jurek
Zaglądacz forumowy
Posty: 39
Rejestracja: pn sie 19, 2013 11:28 am

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Jurek »

Ja to ostatnio kupiłem i nie zauważyłem różnicy, dlatego nie polecam tego zakupu. Myślę teraz, że mogłem je wydać w inny sposób i żałuje.
Monikka80
Świeżak na forum
Posty: 10
Rejestracja: wt maja 10, 2016 7:04 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Monikka80 »

chyba musze taki kupić, bo zaczęłam pic wodę z kranu i chyba wolałabym ją jednak filtrować
Martis04
Bardzo stały bywalec
Posty: 286
Rejestracja: pn cze 27, 2016 7:47 am

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Martis04 »

Ja mam w domu dzbanek z brity i jest ok. Akurat u mnie woda jest zabrudzona prawdopodobnie przez stare rury w budynku i wolę ją mimo wszystko filtrować.
żiżka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: śr cze 23, 2021 2:40 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: żiżka »

Tak, taki dzbanek to dobre rozwiązanie, tylko trzeba pamiętać o regularnej zmianie filtra. U nas jest AQUAPHOR J. SHMIDT 500 https://aquaphorwroclaw.pl/produkty/j-shmidt-500/ i to dobry wybór, dzbanek dobrze oczyszcza wodę, ma ona nawet lepszy smak, niż prosto z kranu. Do tego dzbanek jest pojemny i wygodny w użyciu a wskaźnik led na pokrywce dzbanka przypomina o wymianie wkładu, także to duży plus. Cieszy mnie też fakt, że nie kupuję już butelkowanej wody i nie przyczyniam się już tak do zanieczyszczenia naszej planety plastikiem.
Karmina
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: czw gru 16, 2021 10:32 am

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Karmina »

Korzystałam, jednak nie jest to takie wygodne. Trzeba pamiętac o regularnej wymianie filtra. Szklane dzbanki są ładne ale cięzkie. Te plastikowe natomiast są brzydkie oraz rysują się.

Zdecydowaliśmy się na zamontowaanie stałego filtra w domu i było to rewelacyjne rozwiązanie, o wiele wygodniejsze niż te tymczasowe filtry:
https://dystrybutory.eu/bwt-c-2_11.html

Polecam skontaktować się z nimi, powinni pomóc w doborze odpowiedniego urządzenia.
Violuśka
Świeżak na forum
Posty: 0
Rejestracja: ndz kwie 10, 2022 4:46 am

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: Violuśka »

Filtrowanie wody to konieczność, bo zanieczyszczenia w niej zawarte na prawdę mogą zagrozić naszemu zdrowiu.
kapitalna
Forumowy ekspert
Posty: 529
Rejestracja: pn lip 15, 2013 5:19 pm

Re: Praktyczne dzbanki filtrujące wodę

Post autor: kapitalna »

Dzbanki są dobrym rozwiązaniem, choć nie wiem czy praktyczniejsze nie będą filtry kuchenne , które jednak uzdatniają wodę płynącą w instalacji. To też w końcu ochrona sprzętu np. zmywarki
ODPOWIEDZ