Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: Dorota40 »

Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia tak,
żeby każde z nich było mocno wyciszone i żeby nie było słychac dzieciaków łupiący te ich hip hopy...
?
Pan Strach
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Re: Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: Aleksandra »

Rozumiem, że dzieciaki w sferze buntu nastoletniego, skoro słuchają "hip-hopy"?:)
A tak poważnie, możesz zrobić ściany działowe wg systemu tzw. suchej zabudowy - tu go dokładnie opisują :arrow: suchazabudowa.pl/.

Z tego co wyczytałam, to właśnie takie ściany mają dużą wytrzymałość na dźwięki, tzn je odpowiednio chłoną i nie puszczają dalej, a przy okazji są wytrzymałe i nie mega grube, więc też nie zajmują wiele miejsca:)
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: kangurka »

W tym przypadku powinny sprawdzić się ścianki działowe i może jakieś dodatkowe wyciszenie. U mnie się to sprawdza.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: kalioppe »

Ciężka sprawa. Nie mam pomysłu na to, jak zrobić to niedużym kosztem. Problemem będzie przede wszystkim wyciszenie.
O takich sprawach najlepiej myśleć już na etapie wyboru projektu.
O np. taki: dobredomypl/projekt/benedykt/ . Nieduży zgrabny domek, a ilość pokoi spokojnie wystarczająca dla przeciętnej rodziny.
designerka
Forumowy ekspert
Posty: 919
Rejestracja: wt lip 22, 2014 7:40 am

Re: Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: designerka »

Moim zdaniem do podzielenia pomieszczenia świetnie nada się łóżko piętrowe z biurkiem. Dzięki temu zyskacie więcej przestrzeni. Kupisz je na przykład na stronie: sprzedajemy.pl/temat/%C5%82%C3%B3%C5%BCko+pi%C4%99trowe+z+biurkiem. Można tez pomyśleć o wysokim regale bez pleców. Też sprawdza się jako ścianka działowa.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Jak podzielić wielki salon na 3 mniejsze pomieszczenia?

Post autor: kangurka »

To rzeczywiście całkiem ciekawy pomysł. Rozważałam nawet coś takiego u siebie, ale w końcu stwierdziłam, że zajmie mi to za dużo miejsca.
ODPOWIEDZ