Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Aranżacja kuchni, meble, wyposażenie. Kuchnia urządzana nowocześnie, tradycyjnie, w drewnie, stali, metalu, na kolorowo lub w barwach sterylnych. Z nutką polotu! AGD, RTV, krzesła, szafki i wszystko to, co dotyczy meblowania kuchni. Rozmowy, pytania, porady.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: Aleksandra »

Czy silikonowe formy do pieczenia ciast są faktycznie bezpieczne i takie naj naj?
Silikon to mi się kojarzy z zatykaniem dziur w fugach między kafelkami, i silikonowej kibelka, a nie pieczeniem, a jednak jak się czyta w sklepach te opisy takich form do babeczek dajmy na to,
to ponoć to "szał" jest. :?:
Pan Strach
Awatar użytkownika
Dorota40
Forumowy ekspert
Posty: 600
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:28 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: Dorota40 »

No coś ty, ten z którego robi się formy do pieczenia to jest całkiem inny rodzaj silikonu - zdecydowanie nie ma nic wspólnego z klejeniem fug:)
A same formy są extra
Czas i tak upłynie.
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: kalioppe »

Ja nie mogę się przekonać do tych silikonowych. Oglądałam kiedyś program, w którym specjaliści mieli do nich sporo zastrzeżeń. Pozostaję więc wierna tym klasycznym, metalowym, które regularnie wymieniam na nowe. Nie są drogie, więc to nie problem :) Chociaż trzeba przyznać, ze od tych silikonowych o wiele lepiej odchodzi gotowe ciasto.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: Kaska32 »

Ja mam na razie tylko silokownowę formę do pieczenia babeczek - w końcu nie ma problemu z wydobyciem cisteczek z formy. Ale iine cista piekę w zwykłych metalowych foremkach.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: katarynka »

ja kiedyś tez nie mogłam się do tych silikonowych foremek przekonać i babeczki tak zwane muffiny robiłam wyłącznie w metalowych, jednak problem z ich wyjmowaniem po upieczeniu wręcz zmusił mnie do przełamania się, a akurat była na takie przecena w outlecie online i sobie je kupiłam, teraz to muszę przyznać, że nie wiem jak wcześniej mogłam tego nie używać :P są świetne i wyglądają tak kolorowo ;)
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: Forek25 »

Mnie jako facetowi silikon kojarzy się z innym rodzajem wypełnienia :) już nie powiem jakim.

Moja babcia, mama, a teraz kochana żona jak pieką ciasto (hmmmm) to wyłącznie w metalowych formach. Czasem jak ciasto przypiecze się na rogach, to jest takie pyszne, że na pewno nie zapewni takiego wrażenia silikonowa forma.
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: katarynka »

hehe nic mnie tak dzisiaj nie rozbawiło jak Twój komentarz o "silikonowym wypełnieniu" :P a co do tych przypieczonych rogów to w foremce silikonowej też może się coś takiego przytrafić :D
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: kangurka »

Takie silikonowe formy są teraz bardzo popularne, ale wcale mnie to nie dziwi, bo są fajną alternatywą dla form metalowych. Jestem jak najbardziej za. Silikon nie musi kojarzyć się tylko z jednym ;)
Korek

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: Korek »

Nie wiem czy są bezpieczne, bo tak naprawdę chyba nikt nie robił badań co się tam dzieje na linii silikon - wypiek, ale wiem, że są na pewno wygodne w użyciu i przechowywaniu ;)
lidka
Świeżak na forum
Posty: 11
Rejestracja: sob lut 23, 2013 1:46 am

Re: Silikonowe formy do pieczenia - to bezpieczne?

Post autor: lidka »

Świetnie mi się z nich korzysta i to już dla mnie wystarczający powód, żeby z nich korzystać :) są bardzo wygodne i wreszcie nie rozpadają mi się muffinki. No i ślicznie wyglądają, bo są kolorowe i można podać je w foremkach, każdy może bezproblemowo samodzielnie je sobie wyjąć.
ODPOWIEDZ