Dywany do salonu

Aranżacja salonu, meble, wyposażenie.
Forum dla tych, którzy chcą porozmawiać o urządzaniu salonu, ciekawych meblach do tego wnętrza, sprzętach i dekoracjach salonowych. Porady, pytania, odpowiedzi.
Regulamin forum
Regulamin. Ważne, pamiętaj: Nowi użytkownicy (świeżaki) nie mogą umieszczać na tym forum odnośników wcześniej, niż po napisaniu co najmniej 15 postów w różnych dyskusjach o wnętrzach (będą one usuwane).
Awatar użytkownika
Aleksandra
Forumowy ekspert
Posty: 668
Rejestracja: wt paź 23, 2012 7:27 pm

Dywany do salonu

Post autor: Aleksandra »

Przeglądaj w sklepach dywany do salonu widzę,
że jest tam naprawdę sporo oryginalnych opcji: od tych dywanów ręcznie tkanych, przez super chłonące wilgoć, bawełniane, sznurowe, a nawet wykonywane z poliamidu i gumy... o skórach nie wspomnę.

Jakie jednak najlepiej sprawdzają się w takim zwykłym, domowym salonie?
Pan Strach
Pumpilka
Bardzo stały bywalec
Posty: 378
Rejestracja: pt gru 21, 2012 3:31 pm
Lokalizacja: Polska, Anglia, Ameryka - gdzie mnie rzuci:)

Re: Dywany do salonu

Post autor: Pumpilka »

Jak dla mnie to dywan musi być: miękki i to jest podstawa:)
Mam dobry odkurzacz, więc nie przejmuję się specjalnie czyszczeniem, ale miękkość jest dla mnie ważniejsza niż super wzorek na dywanie.
Pyzata
Awatar użytkownika
Forek25
Zaglądacz forumowy
Posty: 22
Rejestracja: wt lis 13, 2012 1:17 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: Forek25 »

Najlepsze są dywany wełniane, ale to spory koszt.

Reszta tańszych to głównie jakieś poliestry i inne przetworzone plastyki.

Bardzo uważnie należy czytać metki dywanów, bo nazwa "prawie jak wełna" to zwykłą ściema taniego producenta.
Wszystkodlawnetrza
Zaglądacz forumowy
Posty: 96
Rejestracja: pt paź 26, 2012 1:03 pm
Lokalizacja: Polska - mam na forum nadprzyrodzone moce:)

Re: Dywany do salonu

Post autor: Wszystkodlawnetrza »

Jak coś ma napis "prawie jak..."
to ja od razu uciekam:)
Jednak nie ma co ryzykować z meblową ani dywanową fuszerką.
Rzeczy do wnętrz nie musza być super markowe, ale na pewno nie moga być "prawie jak".
katarynka
Bardzo stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: pt sty 11, 2013 4:27 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: katarynka »

moja koleżanka ostatnio kupiła bardzo fajny dywan w Leroy Merlin, nie był bardzo drogi, a nawet taki dosyć ciekawy zobaczcie z resztą sobie te ich propozycje, bo są godne zainteresowania
Awatar użytkownika
kalioppe
Forumowy ekspert
Posty: 636
Rejestracja: ndz lis 18, 2012 4:13 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: kalioppe »

O tak, dywan do salonu musi być miękki. Ja mam tendencję do wylegiwania się na podłodze, więc to ważne. No i w moim przypadku ( mam kota i psa) nie powinien być zbyt jasny, bo wszelkie zabrudzenia są szybko widoczne, a nie bardzo mam ochotę na to, żeby co tydzień prać dywan.
Kaska32
Zaglądacz forumowy
Posty: 89
Rejestracja: pn sty 28, 2013 2:22 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: Kaska32 »

Ja zmieniałam nieco wystrój w salonie i kupiłam szary dywan, to był strzał w 10, bo nie widac na nim sierści kota - szarego na szczęście :), Wcześniej mielismy bordowy dywan i każdy okruszek, każdy koci włosek było widac jak na dłoni.
Awatar użytkownika
kangurka
Forumowy ekspert
Posty: 709
Rejestracja: śr lut 20, 2013 10:29 am

Re: Dywany do salonu

Post autor: kangurka »

Nie jestem generalnie fanką dywanów, ale nie wątpię, że odpowiednio dobrane potrafią ładnie ocieplić wnętrze. Teraz jest zresztą tyle ładny wzorów, że pewnie i sama wybrałabym wśród nich coś dla siebie.
Motyl
Zaglądacz forumowy
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 05, 2013 2:31 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: Motyl »

Dywan to fajna sprawa, naprawdę robi klimat pokoju. Jednak odkąd mam psa nie jestem już zwolenniczką ciągłego odkurzania. Ale mam pojęcie,że z prawdziwej wełny kłaki schodzą bez problemu a z tych sztucznych trzeba się namachać.
Rafal
Zaglądacz forumowy
Posty: 40
Rejestracja: pn lip 15, 2013 12:22 pm

Re: Dywany do salonu

Post autor: Rafal »

Ja polecam Ci dywany wełniane, dzięki nimi będziesz mógł odpoczywać na spokojnym oraz miękkim dywaniku.
ODPOWIEDZ